Пару сек - ЗАГРУЖАЕТСЯ

Type to search

10 незаконних вимог співробітника ДІБДР, які можна не виконувати

Share

10 незаконных требований сотрудника ГИБДД, которые можно не выполнять

Незаконні вимоги співробітника ГИБДД можна не виконувати. Всі дії інспекторів ДПС регулюються чинним законодавством, тому перш ніж виконувати будь-які вимоги ДАІ, кожному водієві необхідно вивчити правові норми.

Якщо інспектор ДАІ подав знак для зупинки, то ви повинні так і зробити, щоб уникнути накладення штрафу та переслідування. Причин для такої дії співробітника ДПС може бути декілька, проте найпоширенішими є перевірка документів і проведення рейдів.

Крім поста ДАІ, інспектори можуть гальмувати автовласників на проїжджій частині, але в цьому випадку у них на це накладається ряд обмежень у повноваженнях.

Основні причини зупинки машини співробітниками ДПС

 • Водій порушив ПДР.
 • Інспектор запідозрив автомобіль, що знаходиться в угоні або сховався з місця ДТП і т. п.
 • Проводиться рейд тверезий водій, дитяче крісло і т. д.

10 основних незаконних вимог інспекторів ДПС

Требования инспекторов ДПСЗ повним списком всіх причин зупинки автотранспорту на дорогах співробітниками ДПС можна ознайомитися більш докладно на офіційному сайті ГИБДД. Причини не з цього переліку є протизаконними. При їх виявленні кожному автовласнику важливо розуміти, як правильно діяти в тій чи іншій ситуації.

Серед основних порушень прав розглянемо 10 незаконних вимог інспектора ДПС, які водій може не виконувати:

 1. Виходити з автомобіля. Це вимога співробітника ДАІ є одним з найбільш поширених. І причини на те можуть бути абсолютно різними. Однак такої вимоги насправді не існує. Інспектор має право лише запропонувати водієві вийти з авто, який не зобов’язаний підкорятися цьому. За законом тільки в 2 ситуаціях автовласник повинен покинути машину – при проведенні огляду автомобіля, відповідно до статті 207 Адміністративного регламенту, а також при затриманні, виходячи з правил статті 180 того ж регламенту.
 2. Зупинити відео — та фотозйомку. Стаття 29 Конституції РФ дає водієві право на вільне отримання інформації, а значить, дозволяє знімати будь-які дії співробітників ДПС, які перебувають при виконанні. Крім того вести зйомку можна ще і згідно з пунктом 1 ФЗ РФ «ПРО Поліцію», який передбачає принцип відкритості роботи поліції, включаючи співробітників ДІБДР.
 3. Надати на перевірку паспорт. Таку вимогу висувають не всі інспектори, однак воно не є рідкістю і вважається неправомірною на підставі статті 2.1.1 ПДР РФ, що містить повний перелік документації, яку водії зобов’язані показувати співробітникам ГИБДД. До них відносяться водійські права, свідоцтво, що підтверджує постановку ТЗ на облік, поліс обов’язкового автострахування, документи на перевезення вантажу за необхідності. Як ви бачите, паспорт цієї статті в якості основного документа не вказаний, а значить, його пред’являти ви не зобов’язані.
 4. Відкривати багажне відділення. Це вимога інспектора ДІБДР адресується кожному другому автовласникові і воно не є протизаконним, однак у більшості випадків перевірка багажника здійснюється не так, як це дозволено законом. Відповідно до статті 27.9 КоАП РФ при огляді багажного відділення інспектор повинен запрошувати мінімум двох понятих або знімати на відео процес перевірки. Якщо цього не відбувається, то така вимога вважається незаконним.
 5. Відповідати на питання, що стосується останнього разу вживання спиртних напоїв. Визнання в тому, що ви пили алкоголь тиждень тому, може призвести до того, що інспектор вирішить провести огляд на стан сп’яніння. Пам’ятайте, що відповідь на подібне питання ви давати не зобов’язані. Але якщо все ж співробітник ДПС наполягає на відповіді, краще не говорити про вживання спиртного напередодні, а сказати, що ви зовсім не п’єте.
 6. Вимога стати зрозумілим. Подібна ситуація часто зустрічається на дорогах. Інспектори ДІБДР можуть попросити вас бути зрозумілим на добровільно-примусовій основі, а при відмові погрожувати покаранням за непокору співробітнику поліції за статтею 19.3 КоАП РФ. Якщо ви зіткнулися з перевищенням повноважень, то повинні знати, що стає зрозумілим – це право, а не обов’язок водія. Про це йдеться в статті 25.7 КоАП РФ, яка регламентує умови залучення понятих і не має інформації про те, що автовласник не може відмовитися від подібної пропозиції.
 7. Написати власноруч згоду про правопорушення в протоколі. Абсолютно у всіх випадках при складанні протоколу співробітники ГИБДД вимагають від водія розписатися, а значить, погодитися у вчиненні порушень ПДР. Це робиться для того, щоб водій не міг в подальшому оскаржити протокол в суді. На подібну вимогу за законом ви маєте право написати фразу «з протоколом не згоден». Це дозволить вам подати апеляцію в судову інстанцію. У будь-якому випадку, навіть якщо інспектор наполягає на тому, щоб ви поставили підпис, краще не погоджуватися, не обговоривши це питання з юристом.
 8. Перевіритися на алкогольне сп’яніння. Найпоширенішим вимогою інспекторів ДПС є перевірка стану алкогольного сп’яніння через алкотестер. Відповідно до статті 10 ФЗ №475 від 10 вересня 2006 року водій має право відмовитися від алкогольного огляду. Проте в цьому випадку вам буде потрібно проїхати у відділення і пройти медобстеження. Тому якщо ви тверезі і впевнені в тому, що алкотестер не покаже проміле, то краще погодитися на таку вимогу, щоб заощадити власні нерви і час.
 9. Повідомляти назва та адреса роботодавця. Навіщо співробітникам ГИБДД ця інформація? Відповідь на це питання досі невідомий, однак точно відомо, що водій не зобов’язаний повідомляти ці дані, так як в законі така вимога не прописано.
 10. Надати талон на проведення техогляду. Якщо раніше таку вимогу було законним, то сьогодні водій не зобов’язаний мати при собі талон техогляду. Достатньо пред’явити поліс автострахування ОСАГО, який буде свідчити 100% доказом чинного техогляду, оскільки автоцивілка видається тільки на підставі його проведення.

Що робити, якщо дії співробітника ДАІ є незаконними?

Як показує практика, довести незаконність дій інспекторів ДПС досить важко. Це можливо зробити тільки тоді, коли автовласники можуть чітко розмежовувати їх повноваження і знають федеральні закони, накази Міністерства Внутрішніх Справ та інші офіційні підзаконні акти.

Якщо ви впевнені на 100%, що не порушили ПДР, а інспектор виписав протокол, тоді сміливо подавайте скаргу начальнику ГИБДД або в суд. Скарга буде розглянута протягом 10 днів в ГИБДД і 2 місяців в суді.

При оформленні скарги на постанову ГИБДД по справах про адміністративні правопорушення вам необхідно знати, що оскаржити ви можете тільки форму документа, який повинен бути складений за всім вимогам, згідно статті 29.10 КоАП РФ і зміст, яке повинно відповідати матеріалам справи та фактичним обставинам.

Leave a Comment

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *