Пару сек - ЗАГРУЖАЕТСЯ

Type to search

Чи можна отримати податкове вирахування за купівлю автомобіля?

Share

Можно ли получить налоговый вычет за покупку автомобиля?

Отримати податкове вирахування при купівлі автомобіля як і раніше, не допускається. Податковий Кодекс визначає конкретні напрями, в межах яких дозволено зробити повернення ПДФО, і варіант придбання ТЗ серед них не значиться. Однак у разі продажу машини подібне можливо, правда лише при наявності відповідності ряду певних факторів.

Головною умовою виступає вартість транспортного засобу, а також період володіння таким. Причому, навіть при дотриманні вимог, варто ретельно розібратися у процедурі вирахування, бо як система оподаткування в РФ володіє безліччю тонкощів.

Що являє собою податкове вирахування

Податковий вирахування передбачає повернення частини коштів, раніше внесених в якості оплати з податку на дохід фізосіб (ПДФО), понесених внаслідок особистих витрат. Однак процедура допускається лише в конкретних ситуаціях, зазначених у законодавстві.

Повернення коштів відбувається в наступних випадках (статті 219, 220 Податкового Кодексу):

  • придбання дорогого об’єкта нерухомості;
  • ремонт приміщення або зведення житлового будови;
  • погашення відсотків при оплаті кредиту, отриманого в рамках іпотечної програми будь-якого банку;
  • оплата лікування;
  • погашення внесків за навчання (за умови наявності ліцензії у освітньої організації);
  • перерахування коштів на благодійність;
  • проходження платником податку перекваліфікації та інше.

Такі випадки передбачають витрати по життєво важливих напрямках. Саме з цієї причини за ним передбачені податкові привілеї.

До того ж важливо розуміти, що пільги в системі оподаткування стосуються лише тих громадян, чий дохід підлягає оподаткуванню за ставкою 13%. Простіше кажучи, на повернення частини витрачених коштів можуть розраховувати офіційно трудящі громадяни, а також особи, що отримують дохід іншим способом, але справно вносять державний внесок.

Можливий вирахування при купівлі авто

Возможен ли вычет при покупке автоПитання податкового відрахування в разі придбання якого-небудь дорогого майна або послуги вважається досить актуальним. І це зовсім не дивно, тому як ніхто не відмовиться від можливості повернути частину витрачених раніше коштів. Причому окремо громадян цікавить ступінь ймовірності вирахування у разі придбання транспортного засобу, адже об’єкти такого плану найчастіше можуть коштувати дуже недешево.

Насправді законодавчими актами повернення ПДФО при купівлі автомобіля не передбачено. Податковий Кодекс не містить будь-яких пояснень щодо надання пільг при придбанні рухомого майна. Перелік, зазначений у Податковому Кодексі, вважається вичерпним.

Зі сказаного випливає, що право на майновий вирахування однозначно вийде скористатися лише у випадку придбання або будівництва нерухомого об’єкта. Або ж при погашенні відсотків за кредитним позикою, метою якого виступають визначені цілі.

Простіше кажучи, як би не хотілося, оформити податковий вирахування при купівлі машини досі не можна. Причому не має значення було придбано засіб пересування за рахунок власних коштів чи кредитних. Поки що відносно цього моменту змін в законодавстві не передбачається.

Щоправда, раніше ходили чутки про внесення до Держдуми законопроекту про повернення прибуткового податку в разі покупки машини. Навіть був створений перелік умов для виникнення права на відрахування. Зокрема, йшлося про придбання вітчизняних транспортних засобів, тому основною метою було підняття рівня розвитку автомобільної промисловості в країні. Однак проект залишився на рівні розробки і поправки в податкове законодавство так і не були внесені.

Коли допускається повернути прибутковий податок

Когда допускается вернуть подоходный налогЯкщо продовжувати розмову про транспортних засобах та привілеї щодо повернення ПДФО, варто пояснити, що процедура все-таки можлива, але тільки якщо мова йде про реалізацію, а не про придбання машини. До того ж тут також існує ряд обов’язкових вимог.

Заощадити на податку вийде при наступних обставинах:

  1. Транспортний засіб перебуває у власності продавця більше 3-х років. При такому розкладі громадянин звільняється від необхідності сплати 13% податку на прибуток в повному обсязі (параграф 217, пункт 17.1 ПК). Декларацію у цьому випадку заповнювати не потрібно.
  2. Сума продажу становить менше 250 тис. рублів. При подібних обставинах податок також не потрібно платити, однак скласти декларацію за стандартом 3-ПДФО все ж доведеться. В папері потрібно визначити суму, отриману після проведення операції по реалізації транспортного засобу. Якщо цього не зробити, то автовласника, найімовірніше, оштрафують через повідомлення податкової служби про отримання прибутку.

Якщо ж реалізується засіб пересування перебувало у володінні продавця менше 3-х років, то ПДФО обов’язковий до погашення. Однак у цьому випадку допускається знизити розмір доходу, оподатковуваного податком, на суму витрат, понесених продавцем у момент придбання об’єкта. Простіше кажучи, прибуток, з якої буде в підсумку розрахований податок, буде дорівнює різниці між витратами на покупку машини та доходом, отриманим з її продажу.

І ще один момент. Якщо сума, за якою було реалізовано ТЗ, становить понад 250 тис. рублів, а період володіння нею становить менше 3-х років, допускається зниження розміру прибутку на 250 тис. рублів. Наприклад, чоловік продав авто за 255 тис. рублів. Він може скористатися правом на відрахування, де підсумок складе 255 – 250 × 13%= 650 рублів податку.

Оформлення вирахування

Щоб отримати податкове вирахування, у ФНС за місцем проживання подаються такі документи:

  • бланк декларації, заповнений власноручно особою у 2-х примірниках;
  • паспорт подавця декларації (копія посвідчення);
  • угода про продаж автотранспортного засобу;
  • папери, що засвідчують факт витрат на покупку вже реалізованого авто (чеки, квитанції або інші платіжні документи);
  • паспорт на машину.

Документацію, а саме, декларацію, слід направляти до податкової служби не пізніше 30 квітня року, що слідує за роком продажу рухомого об’єкта.

Згідно з положеннями Податкового Кодексу РФ, повернення ПДФО у разі придбання транспортного засобу поки що неможливий. Перелік ситуацій, при яких покладається майновий вирахування, фіксований і основним напрямком виступає покупка нерухомості.

Проте допускається скористатися податковою пільгою якщо йдеться про реалізацію машини. В цьому випадку сума вирахування буде залежати від періоду володіння авто продавцем, а також від вартості угоди. Причому в автоматичному режимі податок буде списаний тільки якщо ТЗ знаходився у власності продавця більше 3-х років. В інших ситуаціях потрібно подати в ФНС декларацію про прибуток, отримана з продажу, і підкріпити її документацією, що засвідчує право на відрахування.

Источник: http://mirmotor.ru/article/read/mozhno-li-poluchit-nalogovyj-vychet-pri-pokupke-avto

Leave a Comment

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *