Пару сек - ЗАГРУЖАЕТСЯ

Type to search

Чи потрібно платити транспортний податок з автомобіля, що перебуває в угоні?

Share

Нужно ли платить транспортный налог с автомобиля находящегося в угоне?

Транспортний податок за машині в угоні потрібно платити тільки в тому випадку, якщо власник не повідомить ФНС про крадіжку об’єкта. При своєчасному візит у відділення зобов’язання з оплати державного збору буде знято з власника в повному обсязі. Правило засноване на положеннях Податкового Кодексу, де сказано, що податок на транспорт платить той, на кого зареєстрований об’єкт. Проте в разі викрадення власник не тільки припиняє користуватися машиною, але і втрачає її з поля зору. А значить викрадення ТЗ виступає підставою для зняття з авто статусу об’єкта оподаткування, наслідком чого стає звільнення потерпілого від обов’язків щодо погашення збору.

Закон про транспортний податок

Законодавчо встановлено, що податок на засоби пересування зобов’язані платити всі володарі таких, причому тип автотранспорту тут значення не має. Це означає, що при наявності у власності вантажного або легкового авто, мотоцикла, яхти, літаки або іншого ТЗ його господареві потрібно щорічно вносити кошти з державного збору. Винятком у цьому випадку визнаються пільговики, а також категорії громадян, які звільняються від податку за розпорядженням влади конкретного регіону.

До того ж важливо розуміти, що обов’язок щодо погашення внеску за користування ТЗ покладається безпосередньо на того чоловіка, на якого зареєстрований рухомий об’єкт. Правило узаконено положеннями статті 357 Податкового Кодексу.

Відповідно якщо громадянин, чиє ім’я було зафіксовано при постановці авто на облік, з якихось причин не користується машиною, але його дані, як і раніше, є в базі ГИБДД і ФНП (Федеральна Податкова Служба), йому все одно потрібно сплачувати щорічний збір. Тому, наприклад, при збуті ТЗ третій особі рекомендовано якомога швидше переоформити об’єкт на покупця, в іншому випадку податкова квитанція так і буде приходити на адресу колишнього господаря.

Чи потрібно сплачувати збір, якщо авто в угоні

Нужно ли платить сбор если авто в угонеСума податку на авто не фіксована. Її розмір залежить в основному від потужності ТЗ, регіональної ставки і деяких додаткових факторів. Тому внесок для власників різних засобів пересування не однаковий. Причому, незважаючи на те що, в цілому збір не можна назвати надто завищеними, необхідність його оплати подобається далеко не всім. Однак, щоб не потрапити під штрафні санкції, більшість водіїв прагнуть перераховувати суму вчасно.

Отже, з правилами погашення внеску все більш-менш зрозуміло, але, що робити в спірних ситуаціях, наприклад, при крадіжці машини. Цікаво, що багато водіїв не тільки не в курсі того, як не платити податок за викрадений автомобіль, але і в цілому не розуміють, знімається з них такий обов’язок або ж ні. І подібні сумніви цілком зрозумілі, адже по суті ТЗ залишається зареєстрованим на безпосереднього господаря, хоча фактично він її навіть не бачить.

Насправді в разі викрадення машини від вимог по погашенню державного збору звільнитися цілком реально. Параграф 358 НК РФ (пункт 2.7) пояснює, що якщо об’єкт оподаткування, у конкретному випадку, авто, перебуває в розшуку, то необхідність в оплаті внеску знімається.

Втім, як тільки автотранспорт буде знайдений, обов’язок буде знову активована. Простіше кажучи, остаточно від внесення збору звільнитися не вийде. Однак у період розшукових дій грошові кошти так чи інакше вдасться зберегти.

До того ж, якщо справу закриють, а машина так і не буде знайдено, оподаткування також відновиться. Це пов’язано з тим, що ТЗ може бути знятий з реєстрації на момент його пошуків, а значить власником об’єкта як і раніше числиться конкретна людина. Тому власникові рекомендовано вжити дії, і відвідати ГИБДД за фактом завершення кримінальної справи.

Дії автовласника для скасування обов’язку по оплаті внеску

Действия автовладельца для отмены обязанности по оплате взносаУ разі викрадення ТЗ автовласник повинен чітко розуміти, що в автоматичному режимі відомості про розкрадання майна враховані не будуть, бо як співробітники податкової просто не можуть бути в курсі того, що сталося. Відповідно, щоб зняти з себе обов’язок сплати збору за авто, потрібно здійснити низку дій, щоб довести факт викрадення.

Власнику машини потрібно дотримуватися такого алгоритму:

 1. звернутися до правоохоронних органів і повідомити їх про крадіжку засоби пересування;
 2. дочекатися винесення постанови про початок пошуків;
 3. отримати довідку для ФНС;
 4. пред’явити оригінал документа в податкову службу за місцем проживання особисто або через офіційний сайт структури (потрібно запустити особистий обліковий запис і отримати в ФНС логін і пароль).

Довідка, видана органами внутрішніх справ, буде виступати не просто підтвердженням слів власника машини, але і є підставою для припинення розрахунку податку.

Також допускається надати копію довідки замість її оригіналу. У цьому випадку податкові органи зобов’язані самостійно запитувати інформацію у відповідному підрозділі МВС з метою докази дійсності папери. Взагалі ФНС так чи інакше перевірять передану їм інформацію, тому як з питаннями оподаткування зараз строго, і ніхто просто так не стане звільняти від обов’язку сплачувати щорічний внесок.

До того ж, дії з пошуку автомобіля рекомендовано вживати як можна швидше. Це не тільки дасть реальну можливість уникнути нарахування внеску за вже зниклу машину, але і прискорить саму процедуру її повернення власнику.

Нюанси перерахунку податку в разі викрадення авто

Нюансы перерасчета налога в случае кражи автоПогашення податкового збору за транспорт здійснюється за кілька специфічною схемою. Оплата здійснюється до 1 грудня кожного року, але ось враховуються не минає 12 місяців, а попередні. Простіше кажучи, в 2018 році автовласники будуть вносити кошти за 2017 рік, а в 2019 році за 2018.

Відповідно, якщо ТЗ було вкрадено не на початку року, а скажімо в квітні, то в кінці року так чи інакше потрібно буде сплатити збір за фактичні місяці експлуатації машини. Зрозуміло, що сума буде менше, але тільки в тому випадку, якщо водій вчасно утрясе всі нюанси з ФНС. А саме, складе запит на перерахунок податку.

Перед візитом до відділення податкової служби слід підготувати такі папери:

 • паспорт;
 • ІПН;
 • копію та оригінал довідки про викрадення ТЗ;
 • документи на засіб пересування.

Подати заяву допускається наступними способами:

 1. особисто у відділенні ФНС;
 2. за допомогою поштового відправлення;
 3. через посередника, але лише при наявності в нього нотаріально посвідченої довіреності.

Важливо уточнити, що при перерахунку, місяць, в якому машина була вкрадена також увійде в податковий період. Нарахування заморозиться тільки з місяця, наступного за тим, в якому було зафіксовано заяву про викрадення.

Податковий збір за автотранспортний засіб, що перебуває в угоні, платити не потрібно. Проте обов’язок щодо перерахування внеску знімається тільки в тому випадку, якщо власник об’єкта надасть ФНС довідку про порушення кримінальної справи за фактом зникнення машини. Після перевірки відомостей, нарахування збору буде призупинено до моменту завершення розшукових дій. У разі виявлення ТЗ або закриття справи про його розкраданні, оподаткування буде відновлено, тому в разі необхідності господаря авто рекомендовано зняти його з обліку як можна швидше.

Источник: http://mirmotor.ru/article/read/nuzhno-li-platit-transportnyj-nalog-s-avtomobilya-naxodyashhegosya-v-ugone

Leave a Comment

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *