Пару сек - ЗАГРУЖАЕТСЯ

Type to search

Хто платить штраф за невписанного в страховку водія?

Share

Кто платит штраф за невписанного в страховку водителя?

Штраф за невписаного в ОСАГО водія в 2018 році дорівнює 500 грн. При цьому часто виникають суперечки, хто саме повинен платити цю суму — водій транспортного засобу (той, що був виявлений інспектором ДПС) або господар машини за документами. Ця тема часто піднімається на автомобільних форумах, учасники яких схиляються до другого варіанту. Причина в тому, що власник машини допустив сторонньої людини за кермо, тому і винен у порушенні. Але така думка помилкова.

Хто насправді сплачує штраф? Яке покарання передбачено для такого порушення? Куди здійснювати виплату штрафу у разі його накладання? Ці та інші питання розглянемо нижче.

У чому суть проблеми?

Автовласники часто цікавляться, що означає термін «не вписаний» в ОСАГО. Для початку зазначимо, що існує два варіанти страхового поліса:

  1. Без обмежень.
  2. З лімітом по числу допущених до керування громадян.

У першому випадку за кермо можна садити будь-якої людини, у якого на руках є посвідчення водія. При цьому штраф за відсутність прізвищ у страховці нікому не загрожує. При оформленні АВТОЦИВІЛКИ, що передбачає обмеження числа допущених громадян, ситуація виглядає по-іншому. За кермо має право сідати лише ті люди, які прописані в спеціальній графі страхового поліса. Якщо за кермом був інший чоловік, який не зазначений у договорі, інспектор має право накласти штрафні санкції.

Що говорить закон?

Что говорит закон о штрафе за невписанного в ОСАГО водителяВідповідальність за водіння автомобіля без зазначення прізвища в полісі ОСАГО прописана в Кпап (статті 12.37, частини 1). У статті чітко прописано, що порушенням є керування ТЗ без наявності відповідного допуску. Це означає, що власник ТЗ (якщо він не був за кермом) не відповідає за дії іншої людини. У разі виявлення порушення страждає саме водій — особа, яка перебуває за кермом, а не господар транспортного засобу.

Чому ж багато автовласників вважають, що при такому порушенні штраф доведеться платити власнику ТЗ? Причина полягає в плутанині ситуацій. Приміром, якщо машиною керує водій без посвідчення, то платити доводиться господареві.

Цей факт прописаний в Кпап (статті 12.7). Якщо співробітник ДПС зупинить автомобіль, за кермом якого буде сидіти стороння людина без прав, платити доведеться саме власнику авто. У згаданому документі прописано, що передача керування ТЗ особі без водійського посвідчення тягне за собою покарання розміром 30 000 рублів.

Що буде у випадку ДТП?

Окрему увагу стосується ситуації, коли людина потрапила в аварію (за умови, що він не вписаний в поліс ОСАГО). Існує думка, що страхова компанія з великою ймовірністю відмовить у виплаті за порушення ПДР. Це помилкове уявлення. Постраждала в аварії сторона отримує покриття збитків у повному обсязі, після чого страховик має право стягнути витрати з винної сторони. Це правило прописано в законі про ОСАГО, статті 14, пункті «Д».

Іншими словами, відсутність інформації про водія страховки ОСАЦВ тягне за собою не лише штрафні санкції, але й додаткові витрати в разі ДТП. Ось чому краще не ризикувати і вписувати всіх водіїв (або оформляти безлімітний варіант ОСАЦВ).

Скільки платити?

Не менш важливе питання — який штраф за невписанного в страховку водія. Сьогодні (в 2018-м) за таке порушення стягується 500 рублів. При цьому накладення штрафних санкцій не звільняє людину від необхідності усунути зауваження, тобто вписати необхідного водія в страховий поліс. В іншому випадку доведеться платити штраф при кожній зупинці інспектором.

Тонкощі оплати

Тонкости оплаты штрафа за невписанного в ОСАГО водителяВ законодавстві вказано, що штраф необхідно виплатити в строк до 2-х місяців з дня набрання чинності постанови. Винятком є ситуація, згідно з якою порушник право перерахувати 50% від первинного розміру протягом перших 20 діб з моменту винесення постанови. Крім того, вимога не має сили, якщо людина отримала право на відстрочку чи розстрочку. Перша надається на період до одного місяця, а друга — на строк до трьох місяців.

Зазначена пільга застосовується за наявності у людини зобов’язань, наприклад, коли неможливо здійснити виплату у встановлений законом період. При цьому оплату можна здійснити через банківську установу, Поштою Росії, з залученням банківських агентів або іншими способами (наприклад, через портал Держпослуг).

Якщо порушник несвоєчасно виконав взяті на себе зобов’язання, працівник ГИБДД оформляє ще один варіант постанови і передає його судового пристава. Завдання останнього полягає у примусовому стягненні заборгованості. Після цього судовий пристав складає протокол на базі норм законодавства, але надалі справа розглядається вже судовим органом.

Залежно від рівня відповідальності можливий арешт на строк до 15 днів, штраф від 1000 рублів і більше, а також обов’язкові роботи на строк до 50 годин.

Источник: http://mirmotor.ru/article/read/kto-platit-shtraf-za-nevpisannogo-v-straxovku-voditelya

Leave a Comment

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *