Пару сек - ЗАГРУЖАЕТСЯ

Type to search

Наслідки несплати транспортного податку

Share

Последствия неуплаты транспортного налога

Наслідки несплати транспортного податку в чому залежать від поведінки боржника, строків затримки перерахування внеску, а також від його суми. Найсуворішою мірою вважається передача питання на розгляд судових органів у тому випадку, якщо платник злісно ухиляється від повідомлень, що надходять з ФНС. Якщо розмір заборгованості досягне певного порогу, а з боку його власника не буде спостерігатися спроб до виправлення ситуації, служба приставів може накласти арешт на майно, а також примусово вилучити таке для покриття боргу.

Особливості сплати податку на засіб пересування

Транспортний податок виступає одним з джерел поповнення бюджету кожного окремого регіону, тому своєчасна оплата такого збору визнається не просто необхідністю, але обов’язком. Параграф 357 Податкового Кодексу уточнює, що внесок за використання засобів пересування покладається на плечі їхніх безпосередніх власників. Зокрема, збір сплачують особи, на ім’я яких був зареєстрований об’єкт при постановці його на облік в ГИБДД.

Причому абсолютно не має значення, про який різновиди транспорту йде мова. Це може бути, як легковий так і вантажний авто, а також мотоцикл, снігохід, яхта або інший вид засоби пересування по воді, повітрю або по землі. Правда обов’язок не покладається на окремі категорії громадян, що відносяться до менш захищеним верствам населення, іншими словами, пільговикам.

Якщо говорити про суму податкового збору, така різниться в залежності від того, в якому регіоні йде мова. Влада кожного окремого суб’єкта РФ наділені можливістю самостійно встановлювати ставку. До того ж при розрахунку враховуються індивідуальні показники автотранспортного засобу. Наприклад, вартість машини, обсяг її двигуна, рік випуску з виробництва та інше.

Платіжка за оплату державного збору надходить безпосередньо на адресу відповідального платника за 30 днів до закінчення терміну погашення. Згідно параграфу 363 НК РФ датою, до якої слід перерахувати кошти за внеском, зізнається 1 грудня року, наступного за завершеним податковим періодом. Тобто, наприклад, у 2018 році громадянин сплачує податок за 2017 рік.

Чи передбачена відповідальність за несплату податку на авто

Ответственность за неуплату налога на автоОскільки мова йде про податковий збір, власники автотранспорту чудово усвідомлюють, що погашення нарахованих сум вважається їх обов’язком. Проте багато хто воліє ігнорувати повідомлення з ФНС або ж починають затягувати процедуру перерахування коштів, вважаючи, що якщо не платити транспортний податок, то серйозної відповідальності подібні дії не спричинять за собою. Зрозуміло, це не так.

Положення про правила оплати збору за володіння транспортом визначені у законодавстві і тут же зафіксовані варіанти покарань за ігнорування норм Податкового Кодексу. Причому в особливо запущених випадках заходи можуть бути досить жорсткими, аж до втрати частини майна. Це слід розуміти кожного потенційного неплатника.

Міри покарання

В якості покарання за несвоєчасне перерахування державного збору можуть бути застосовані наступні санкції:

 1. нарахування пені та штрафної суми;
 2. накладення арешту на майнові об’єкти боржника (найчастіше на сам автомобіль);
 3. застосування заборони на виїзд за кордон;
 4. вилучення готівки, списання грошей з рахунків або утримання частини заробітної плати в рахунок погашення боргу.

Останні три варіанти вважаються заходами, застосовуваними судовими приставами в тому випадку, якщо є відповідне рішення суду, а боржник продовжує ігнорувати необхідність погашення внеску. Причому пені і штрафи в підсумку також включаються в загальну суму боргу, яка згодом і стягується з недобросовісного автовласника.

Однак тут варто пам’ятати про чинний правилі позовної давності – сума боргу може бути вилучено лише за останні 3 роки. Відповідно штраф і пені також нараховуються лише за вказаний проміжок часу.

Розмір пені та штрафу

Пеня являє собою суму щоденного процентного нарахування на розмір існуючого боргу. Санкція починає діяти, як тільки за громадянином фіксується прострочення платежу. Зазвичай пеня нараховується з дня, наступного за остаточною датою оплати збору. Причому в міру зростання заборгованості, також збільшується розмір пені.

Стандартна формула для розрахунку виглядає наступним чином:

Пеня = НС × ПС × 1/300 × Д

Позначення тут розшифровуються наступним чином:

 • НС – податковий збір;
 • ПС – ставка Центробанку;
 • 1/300 – ставка пені за Податковим Кодексом (стаття 75 НК);
 • Д – кількість пропущених днів платежу.

Що стосується штрафу, такий також являє собою санкционную міру за недобросовісність у виконанні податкових зобов’язань. Однак у цьому випадку сума нараховується тільки один раз і більше не підлягає змінам.

Порядок нарахування штрафного платежу визначений у параграфі 122 НК. З тексту статті слід, що розрахунок проводиться виходячи з обставин конкретного випадку.

Сума штрафу становитиме:

 • 20% від загального внеску, якщо несплата сталася ненавмисно, наприклад, була виявлена помилка в обчисленні податку;
 • 40% від заборгованості, якщо мають місце умисні дії неплатника.

При простроченні оплати нарахованого збору на адресу боржника протягом 90 днів надсилається повідомлення від ФНС, яке містить як суму боргу, так і пояснення щодо нарахованих пені і штрафів.

Коли ФПС може звернутися в суд

Обращение ФНС в судПисьмова вимога сплатити внесок, яке надсилається на адресу боржника, включає і строк, відведений для виконання зобов’язань. На перерахування коштів громадянину надається 8 днів або період, може бути додатково пролонгований.

Якщо людина продовжує ігнорувати вимоги ФНС, структура володіє правом подати на порушника позов у судові органи (порядок стягнення зазначено у параграфі 48 НК РФ). Причому здійснити такі дії податкова зобов’язана не пізніше 6 місяців з моменту закінчення строку, наданого платнику для погашення внеску. Сума боргу повинна становити не менше 3 тис. рублів.

У тому разі, якщо прохання ФНС буде задоволено, громадянину буде вкотре запропоновано погасити борг. При відсутності реакції сума буде примусово вилучена із залученням приставів. Причому, найімовірніше, додатково на громадянина впаде обов’язок щодо погашення судових витрат та інших витрат ФНС. Варто зазначити, що найчастіше в подібних випадках суди приймають рішення на користь податкової служби.

Чи може наступити кримінальна відповідальність

Уголовная ответственность за неуплату транспортного налогаСанкції за несплату податку на автомобіль можуть з’явитися і в більш жорсткому варіанті. Зокрема, Кримінальний Кодекс РФ, а саме, параграф 198, пояснює, в яких випадках припустимо залучити людину до такого типу відповідальності.

Тут йдеться про жорсткий і умисному ухиленні від погашення державного збору, внаслідок чого сума заборгованості знаходить неймовірні розміри. Подібне може статися, наприклад, якщо правопорушник умисно приховував від органів ДАІ і податкової служби наявність у нього декількох транспортних засобів.

Зі статті 198 КК випливає, що кримінальна відповідальність настане тільки якщо мова йде про великі суми. Такими визнаються 900 тис. рублів боргу (великий розмір) за 3 податкових періоди поспіль, або 4 млн 500 тис. рублів (особливо великий розмір) і більш за 3 року.

Основними запобіжними заходами в цьому випадку можуть виступити:

 1. Для осіб, що володіють заборгованістю у великому розмірі, передбачено штрафний стягнення, розмір якого становить від 100 тис. рублів до 300 тис. рублів (або сума доходу за останні 1-2 року). Також в якості міри покарання в цьому разі можуть бути застосовані примусові роботи (1 рік) або ж арешт мінімум на півроку. Допускається і реальне позбавлення волі на період не більше 12 місяців.
 2. Якщо йдеться про особливо великому розмірі боргу говорять про штраф, розмір якого дорівнює 200-500 тис. рублів (або дохід винного за останні 1,5-3 роки). Альтернативним, але більш жорстким варіантом, може стати примусова діяльність на період не більше 3 років або втрата волі на аналогічний строк.

Звичайно, означені заходи покарання застосовуються до звичайних громадян вкрай рідко, тому як достатнього складу правопорушення найчастіше не є. Але бути обізнаним про жорсткість санкцій у сфері податкових злочинів все ж варто.

Ігнорування обов’язки по сплаті транспортного податку загрожує, в першу чергу, накладенням штрафу і щоденним нарахуванням пені. Причому, якщо неплатник після виставленого йому вимоги внести кошти по збору, не реагує належним чином, ФНП цілком може домогтися примусового стягнення заборгованості. А такі санкції нерідко призводять до втрати майна, такого арешту та іншим обмежувальним заходам.

До того ж при приховуванні факту наявності декількох авто у власності людини, підсумкова сума заборгованості може бути визнана особливо великої. А таке правопорушення тягне кримінальну відповідальність, де мірою покарання буде чималенький штраф або зовсім втрата свободи.

Источник: http://mirmotor.ru/article/read/chto-budet-esli-ne-platit-transportnyj-nalog

Leave a Comment

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *