Пару сек - ЗАГРУЖАЕТСЯ

Type to search

Навіщо інспектор ГИБДД просить показати мова і що робити в цій ситуації?

Share

Зачем инспектор ГИБДД просит показать язык и что делать в этой ситуации?

Якщо інспектор ГИБДД просить показати язик, водії часто губляться. Не завжди зрозуміло, як краще повестися при такому нестандартному вимозі. Незважаючи на комічність ситуації, такі випадки бувають і часто описуються на автомобільних форумах. Автовласники діляться історіями, в яких працівник ДПС звертається з проханням показати язик, після чого відпускає. Але буває і по-іншому. Після перевірки чоловік за кермом затримується до з’ясування обставин. У чому причина такої ситуації? Що робити? Поговоримо про це докладніше.

Для чого це необхідно?

Незважаючи на нестандартність вимоги з боку працівника ДАІ, тут немає нічого незвичайного. Це актуально за умови, що інспектор чесно виконує покладені на нього обов’язки. Огляд мови допомагає співробітникові ДПС визначити стан водія, а саме знаходиться він під дією психотропних, наркотичних чи інших препаратів. Так, наявність на поверхні язика нальоту білого кольору говорить про вживання водієм яких-небудь препаратів. Мінус полягає в низькій точності цього «тесту», адже наявність згаданого ознаки може свідчити і про інших обставин.

Інша справа, якщо таку перевірку проводить недобросовісний працівник ГИБДД. Контроль мови може бути приводом, щоб зупинити водія і влаштувати йому більш доскональну перевірку. Інспектор нібито зауважує наявність білого нальоту, якого насправді немає. Надалі співробітник ДПС просить водія пройти разом з ним в будинок для більш точної перевірки на факт утримання в організмі заборонених препаратів. Якщо водій відмовляється, інспектор лякає, що тоді потрібно далека поїздка в лікарню, а автомобіль доведеться залишити на місці зупинки.

Логічно припустити, що з такими вимогами інспектора погоджуватися не можна, адже це чревате наслідками. Нижче розглянемо, як діяти далі.

Інструкція для водія

Инструкция для водителяЯкщо людина за кермом зіткнувся з таким вимогам, виконувати її не обов’язково. Як тільки інспектор попросить показати язик, потрібно запитати його, в якій статті прописана можливість такої перевірки. Як правило, працівник ДПС відповідає, що на дорозі йде акція «тверезий водій», що дозволяє виявити порушників. Але така фраза є ухиленням від питання, а не відповіддю. В ПДР є точні вказівки для водія, що саме може вимагати інспектор у разі зупинки. При цьому в переліку немає вимоги щодо показування язика.

З іншого боку, сама дія не несе ніяких небезпек для автовласника. Якщо водій не хоче «лізти в бочку» і сперечатися із співробітником ДАІ, можна і не відмовляти у проханні. Але важливо бути уважним щодо того, що інспектор вимагатиме далі.

Практика показує, що в більшості випадків після показування язика водій їде далі. Якщо ж працівник ДПС вимагає проходити сумнівні тести нібито для додаткової перевірки, важливо відмовитися і вказати на необхідність проходження процедур тільки в лікарні.

З великою ймовірністю інспектор відмовиться їхати в медичний заклад, адже це пов’язано з втратою часу. За цей період він зможе знайти багато водіїв, які погодяться на «місцеву» перевірку. Винятком є випадки, коли працівник ДПС помітив явні ознаки нальоту на язиці і помітив підозрілі моменти в поведінці водія.

Завдання співробітника ДІБДР полягає в завлечении водія в окрему будівлю, яка нібито знаходиться в безпосередній близькості від місця зупинки. Якщо ж водій знає ПДР і готовий відстоювати свої права, він може відмовитися від такого «походу». При цьому інспектору доведеться відпустити водія або їхати з ним до лікарні, але таке трапляється рідко.

Источник: http://mirmotor.ru/article/read/inspektor-gibdd-prosit-pokazat-yazyk

Leave a Comment

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *