Пару сек - ЗАГРУЖАЕТСЯ

Type to search

Потрібно оплачувати штрафи при продажу автомобіля?

Share

Нужно ли оплачивать штрафы при продаже автомобиля?

Штрафи при продажу автомобіля оплачувати не обов’язково, адже санкції при порушенні ПДР накладаються не на машину, а на її власника або людини за кермом. Це означає, що з транспортним засобом можна здійснювати будь-які операції, навіть при наявності штрафу. Щоб розібратися з цим питанням, розглянемо позицію законодавства.

Приклад з життя

На форумах часто зустрічаються питання від продавців автомобілів. Вони цікавляться, чи можна зупинити реєстрацію машини в ГИБДД в момент її передачі новому власнику чи потрібно вичікувати десять днів. Ще одне питання — чи потрібно оплачувати штрафи за продаж автомобіля.

Експерти відповідають, що за чинним законодавством, продавець повинен оформити договір купівлі-продажу. Додаткові вимоги до нього пред’являються, адже автомобіль можна зняти з обліку і без допомоги старого господаря. Максимальний термін для виконання необхідних процедур — десять днів.

За цей період людина повинна поставити авто на облік. Але іноді колишньому власникові краще особисто побувати в ГИБДД і переконатися в переоформленні транспорту.

Що каже закон

Что говорит закон о штрафах после продажи автоЯк зазначалося, законодавство не вимагає від продавця приходити в ГИБДД для переоформлення авто. Сторони складають ДКП в трьох варіантах, і підписують папери. Документи дістаються продавцю, покупцю та працівникам ДІБДР (при перереєстрації машини).

Після підписання договору змінюється і господар машини. Він може прийти в ГИБДД в будь-який зручний для себе час, але в ФНС потрапляють відомості з ДКП. Податок на транспорт нараховується з дати, зазначеної в угоді купівлі-продажу транспорту. Якщо новий власник не вклався в 10-денний строк реєстрації, йому доведеться заплатити невеликий штраф розміром 1,5-2 тисячі рублів.

Колишній власник втрачає право власності з моменту оформлення ДКП. З цього дня він не повинен оплачувати штрафи або платити податки по транспортному засобу. Якщо машина продана, а квитанції про оплату продовжують приходити, потрібно з’явитися в ДАІ і показати договір. Цього достатньо, щоб тягар оплати штрафів лягло на нового власника.

Існуючі ризики

Продавцям автомобілів важливо пам’ятати про ризики при проведенні операції. Деякі покупці при вчиненні правочину затримуються з постановкою ТЗ на облік або взагалі не реєструють машину. Така ситуація має місце у випадку з перекупниками, яким немає сенсу реєструвати ТЗ на себе.

Іноді покупці спеціально не ставлять авто на облік. Вони вносять виправлення в угоду, підробляють підписи і таким чином уникають необхідності виплати податків. Працівники ДАІ бачать підпис, і не завжди можуть запідозрити факт її підробки. У разі виявлення такого порушення зловмисник притягується до відповідальності за КК РФ і статті 327. У ній передбачено покарання до двох років тюремного ув’язнення.

Якщо автоінспекція не знає про факт продажу ТЗ, інформація в податкову службу також не передається. Колишній власник продовжує отримувати повідомлення про необхідність перерахування податку та оплати штрафів, які фіксують відеокамери.

Складніша ситуація, коли новий власник на неоформленої машині потрапить в аварію з потерпілими або істотним збитком. В такому випадку новий власник може зникнути, а правоохоронні органи прийдуть до старого господаря (за законом).

Як діяти

Как действовать при получении штрафа после продажи автоЧіткі рекомендації прописані у пункті 7 відповідних правил держреєстрації автомобілів і причепів (документ затверджено наказом МВС РФ під номером 399). Якщо людина продав авто, він повинен написати заяву і вказати факт зупинки реєстрації. Папір передається в будь ГИБДД особисто, при наявності паспорта та ДКП. Платити держмито не потрібно.

Термін виконання цих заходів не обмовляється. Можна прийти відразу, через рік або взагалі проігнорувати таку можливість. Якщо на момент передачі заяви новий власник ще не поставив авто на облік, працівники ДАІ визнають номери, СТС і ПТС як недійсні. Відомості додаються до розшукові листи.

Зазначена маніпуляція робиться не відразу, а через десять діб з моменту оформлення договору (саме цей термін виділяється для постановки на реєстрацію). Отримані дані про продаж відразу направляються у ФНС, і датою угоди вказується число в договорі. Отже, штрафи будуть надходити новому власнику.

Якщо покупець не прийшов в ДАІ і не поставив ТЗ на облік за 10 відведених днів, у разі зупинки інспектором він отримує штраф 500-800 рублів. При повторному виявленні порушення стягується велика сума — 5000 р. і забираються права на термін від 1 до 3 місяців.

Підсумки

Навіть при довірі до покупця краще прийти в ГИБДД і оформити заяву про продаж. Що стосується штрафів, вони не заважають угоді купівлі-продажу автомобіля, адже не відносяться до авто, а до водія. Якщо працівники поліції вимагають таку довідку, можна сміливо йти в прокуратуру або звертатися до начальства, адже за законом підтвердження цього факту не потрібно.

Leave a Comment

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *