Пару сек - ЗАГРУЖАЕТСЯ

Type to search

Правила паркування у дворах житлових будинків

Share

Правила парковки во дворах жилых домов

Правила паркування у дворах житлових будинків, по всій видимості, діють не для всіх. Автомобілів з кожним днем стає все більше, а паркувальних місць – менше. Тому питання стоянки транспорту на прибудинковій території популярний сьогодні як ніколи. Взагалі, вважається законною така парковка?

Права мешканців: як вирішити проблему з незаконним стоянкою на території багатоквартирного будинку?

Процеси організації паркування на прибудинковій території регулюють:

1. Житловий кодекс РФ. У Федеральному Законі визначаються наступні положення:

 • у 16 ст. говориться про те, що ділянка землі, на якому зведено багатоквартирне житлове споруда, власність мешканців, і це не вимагає додаткового постанови від органів влади;
 • у ст. 44 зазначається, що рішення про використання прибудинкової території виносять власники житла в будинку;
 • у законі йдеться, що прийняти рішення про організацію паркування може 2/3 мешканців будинку, і тоді воно буде обов’язковим для виконання усіма, хто проживає в будинку. Після того, як облаштування парковки схвалять, власники житла можуть встановлювати шлагбауми, упорядковувати територію біля будинку.

2. Санітарно-епідеміологічна служба. Положення СЕС 2.2.1/2.1.1.1200-03 встановлює ряд критеріїв, яким повинна відповідати прибудинкова парковка. Серед них:

 • максимальна місткість – не більше 50 машиномісць;
 • відстань від будинку до паркування має становити мінімум 10 м (для 10 машиномісць), а також 15 м (50 машиномісць).

3. ПДР. У них передбачається основне правило організації паркування, яке потрібно обов’язково дотримуватися. Воно полягає в тому, що автомобіль не повинен здійснювати стоянку на прибудинковій території з включеним двигуном.

Парковка або паркінг: в чому відмінності?

Ніж від стихійно облаштованій паркування відрізняється стоянка на території біля житлового будинку? Згідно з нормативними актами, парковка може бути незаконною, якщо вона:

 • порушує санітарні вимоги;
 • суперечить ПДР.

Відповідно до практики, більш ефективний метод боротьби з незаконними парковками – звернення з заявою в письмовому вигляді в органи ГИБДД. ГИБДД зобов’язана взяти припис.

Також вплинути на власників незаконної парковки можна самостійно або через керуючу компанію.

Якщо біля будинку стихійно утворилася незаконна парковка, і треті особи встановили об’єкти, які обмежують доступ власників квартир законним паркувальних місць, краще не позбуватися від порушників самостійно. Оптимальний варіант – написати заяву в прокуратуру або МІЛІЦІЮ.

Як вчинити з автомотлохом у дворі будинку?

Как поступить с автохламом во дворе дома?

Багато мешканців багатоквартирних будинків зіштовхуються з автомобілями, залишеними у дворі і не використовуються тривалий час. Такий транспорт може бути напівзруйнований, він псує вигляд двору, використовується дітьми для ігор, а бомжами – як притулок. Крім того, автохлам нерідко займає паркувальне місце. Тому питання про те, як з ним вчинити, вельми актуальне.

У всіх районах є дільничний інспектор поліції. Одне з його завдань – виявлення кинутого транспорту. Але займатися такою роботою ніхто не хоче – ні міська влада, ні поліція, яка завжди зайнята.

Вивозити або прибирати на інше місце чужий автомобіль самостійно – не варіант. Це вважається серйозним правопорушенням, навіть якщо машина знаходиться в жахливому стані. У власника авто є право залучити поліцію для розгляду.

Тому спочатку треба переконатися, що автомобіль дійсно кинутий. На це можуть вказувати наступні ознаки:

 • відсутність номерних знаків;
 • аварійний стан авто, яке вже неможливо відновити або відремонтувати;
 • відсутність коліс, дверей та інших важливих елементів.

При наявності зазначених ознак автомобіль можна усунути з прибудинкової території. Щоб зробити це згідно букві закону, необхідно виконати наступні дії:

 1. Спробуйте знайти власника транспорту. Якщо він буде знайдений, потрібно попросити його прибрати автомобіль.
 2. Якщо власник не знайдений, зверніться в керуючу компанію з письмовою скаргою.
 3. Якщо власник відмовляється усувати аварійне авто з паркувального місця, напишіть заяву в ОВД або ГИБДД із зазначенням ПІБ власника машини, адреси його прописки. При паркуванні кинутого авто з порушенням ПРАВИЛ дорожнього руху його евакуюють у першу чергу.
 4. Зверніться до місцевих органів влади: напишіть заяву в адміністрацію, вказавши посилання на місцеві нормативні акти (якщо вони існують). Державні органи зберуть комісію для огляду автомобіля, складуть акт. Його копію і попередження про евакуацію необхідно прикріпити на лобове скло. Через 1-2 місяці, якщо ТЗ не прибере власник, авто евакуюють. Дана схема не буде актуальна у разі, коли в районі немає відповідних нормативних актів або у бюджеті адміністрації немає фінансів на проведення заходів по усуненню транспорту.

Коли місцева адміністрація не діє, мешканці будинку мають право подати заяву в прокуратуру. Якщо рішення прокуратури не влаштовує, доведеться звернутися в суд і представити доказ того, що транспорт знаходиться в аварійному стані, не підлягає ремонту чи відновленню. Необхідно встановити в юридичному порядку факт про те, що авто перейшло в стан сміття, а потім висунути вимогу про його утилізації на законних підставах.

Усунення автомотлоху на законних підставах витрачає багато часу, вимагає фінансових витрат. Але боротися з порушниками, які кидають аварійні машини, можна і потрібно. Головне – дотримуватися законодавчих норм.

Що робити з паркуванням на дитячому майданчику або газоні?

Что делать с парковкой на детской площадке или газоне

Багато власників авто ставлять свій транспорт на газонах чи дитячих майданчиках. Така ситуація трапляється часто, і мешканці багатоквартирних будинків просто не знають, що робити з незаконним паркуванням. В результаті порушник залишається безкарним.

Якщо умовити автомобіліста не виходить, а доводи про те, що газон не підходить для паркування, він ігнорує, залучіть його до відповідальності і покарайте.

Побачили, що на газоні припаркований автомобіль? Зверніться в місцеву адміністрацію, ГИБДД, ОВС. Це серйозне порушення правил, за яке можуть виписати великий штраф. Штрафні санкції накладають згідно з адміністративним законодавством на простих громадян, посадових або юридичних осіб.

Парковка з порушеннями правил дорожнього руху

Статті 12.19 і 12.28 Кпап Російської Федерації регламентують не тільки ситуації на дорогах, але і ситуації зі стоянкою транспорту на прибудинкових територіях житлових будинків. У законодавстві є кілька важливих положень. Серед них:

 1. Заборону на стоянку біля будинку більше п’яти хвилин з працюючим двигуном.
 2. Дозвіл на стоянку, щоб висадити чи посадити пасажирів, транспортувати вантаж.
 3. Заборону на стоянку біля сміттєвих контейнерів на відстані менше 5 метрів.

Крім цього, штрафні санкції накладають на водіїв великовантажних автомобілів. Такі машини не можна ставити біля житлових будинків. Транспорт з масою понад 3,5 т повинен знаходитися виключно на спеціальній стоянці.

Припарковані на тротуарі машини допускається евакуювати. Водії таких авто заплатять штраф і компенсують витрати на евакуацію.

Точну суму штрафу за стоянку авто, заграждающего проїзд іншим транспортним засобам, визначити не можна, так як ця ситуація може стати великою проблемою, якщо потрібно проїхати пожежній машині або автомобілю швидкої допомоги.

При порушенні ПДР, слід звернутися в ГИБДД або зателефонувати «02». Також можна надіслати фото порушення з допомогою спеціальних інтернет-порталів.

Не залишайте транспортні засоби в недозволених місцях. Перш ніж припаркувати автомобіль, переконайтеся, що він не заважає іншим учасникам дорожнього руху, в тому числі і пішоходам. Дотримуйтеся законів і не створювати незручностей собі і оточуючим.

Leave a Comment

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *