Пару сек - ЗАГРУЖАЕТСЯ

Type to search

Що робити, якщо інспектор ДПС вимагає пред’явити вогнегасник?

Share

Что делать, если инспектор ДПС требует предъявить огнетушитель?

Вимогу інспектора ДПС пред’явити вогнегасник може виникнути при будь-якій зупинці на дорозі. Подальший розвиток подій буде залежати від правомірності пред’явленого вимоги і дій самого водія. У цьому матеріалі розглянемо, коли автовласник зобов’язаний подати вогнегасник для перевірки, і чи можна відмовитися показувати вміст багажника.

Чи законна вимога

Вогнегасник є одним з ефективних засобів безпеки при виникненні аварійних ситуацій. Наявність цього пристрою може швидко усунути пожежа, зберегти майно, усунути шкоду здоров’ю та життю громадян. На законодавчому рівні затверджено наступні правила забезпечення машини засобами пожежогасіння:

 • Постановою Уряду РФ № 127 затверджено перелік пошкоджень і несправностей автомашини, при яких заборонена його експлуатація – в цей реєстр входить і відсутність вогнегасника під час експлуатації транспорту;
 • для отримання поліса ОСАГО необхідно пройти техогляд та отримати діагностичну карту через експерта – відсутність працездатного вогнегасника не дозволить пройти техогляд, а значить, і продовжити страховку;
 • при перевірках на дорозі, співробітники ДПС мають право перевіряти працездатність основних вузлів і агрегатів машини, а також виявляти відсутність обов’язкового обладнання – ременів безпеки, аптечки, вогнегасника.

При виявленні фактів несправностей, що перешкоджають експлуатації автотранспорту, співробітник ДПС має право затримати машину, і розмістити її на тимчасову стоянку в уповноваженій установі. Крім того, при відсутності обов’язкового обладнання може складатися процесуальний протокол за ст. 12.5 КоАП РФ. Отже, відсутність в машині вогнегасника може спричинити адміністративний штраф в сумі 500 руб.

Не варто забувати, що своєчасне використання вогнегасника може врятувати водієві і пасажирам життя, а також вберегти машину від серйозних пошкоджень від загоряння. Однак якщо вогнегасник відсутня на момент зупинки авто на дорозі, водієві потрібно вирішити – визнавати чи добровільно факт порушення ПДР, або спробувати законними способами уникнути відповідальності.

Що робити при перевірці вогнегасника

Что делать при проверке огнетушителяВимога про пред’явлення вогнегасника буде законно в більшості випадків. Навіть якщо цей прилад є в машині, і буде перевірений термін його дії, наявність обов’язкової пломби, відомості про виробника і заправнику. Відповідно, найменший відступ від правил спричинить адміністративний штраф.

Як правило, машину зупиняють на дорозі не тільки для перевірки вогнегасника. Основною причиною може бути перевірка документів, звірка реєстраційних даних VIN, інші приводи. Тому до перевірки вогнегасника справа може не дійти. Однак якщо така вимога пред’явлена, скористайтеся наступними рекомендаціями:

 1. переконайтеся, що співробітник ДПС володіє необхідними повноваженнями щодо перевірки документів та огляду машини – перевіряючий зобов’язаний представитися, повідомити свій реєстраційний номер і місце служби;
 2. необхідно переконатися, що інспектор має законну підставу для перевірки вогнегасника – попросіть його повідомити норму закону, на підставі якої пред’явлено вимогу;
 3. якщо інспектор вимагає відкрити багажник, ви можете наполягати на виклику понятих і складання акта огляду.

Врахуйте, що місце зберігання вогнегасника законом не визначено, тому прилад не обов’язково повинен знаходитися в багажнику. Вимогу інспектора ДПС буде полягати в пред’явленні вогнегасника для огляду, тоді як місце його зберігання не буде мати значення.

Якщо виявлено факт відсутності вогнегасника, або інспектор наполягає на закінчення терміну придатності обладнання для пожежогасіння, будьте готові до складання протоколу. У цьому документі повинні бути відображені такі дані:

 • дата, час та місце виявлення порушення;
 • відомості про посадову особу, що проводив перевірку на дорозі;
 • особисті дані автовласника реєстраційні дані машини;
 • підстави для проведення перевірки;
 • обставини порушення ПДР – відсутність вогнегасника на момент перевірки, відмова подання обладнання для огляду, пропущений термін придатності і т. д.;
 • норма Кпап РФ, за якою буде призначено покарання.

При складанні протоколу водій має право давати пояснення і доповнення, вказувати свої заперечення за фактом порушення.

Уникнути адміністративного штрафу буде практично неможливо, якщо водій дійсно не взяв з собою вогнегасник, або відмовився його представити на вимогу інспектора ДПС. Тому доцільно не допускати таких порушень, і забезпечити надійний захист на дорозі не тільки від пожежі, але і від вимог співробітників ДПС.

Leave a Comment

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *