Пару сек - ЗАГРУЖАЕТСЯ

Type to search

Що робити, якщо інспектор ДПС вимагає відкрити капот?

Share

Что делать, если инспектор ДПС требует открыть капот?

Чи законна вимога інспектора відкрити капот? Таке право співробітникам ДПС дійсно надано нормативними актами, проте реалізувати його можна далеко не в кожному випадку. Розберемо ситуацію, в якій може опинитися кожен водій – як вести себе при отриманні вимоги відкрити капот.

Навіщо інспектору ДАІ потрібна перевірка під капотом? В Адміністративному регламенті, затвердженому Наказом МВС № 664, співробітникові ДПС надано право запропонувати водієві вийти з машини для звірки реєстраційних даних у документах з номерами вузлів і агрегатів авто. Однак зазначена норма не означає, що за відмову відкрити капот водієві загрожує якась відповідальність:

  • у більшості випадків, основний ідентифікаційний код VIN можна звірити і без відкриття капота, а номери інших агрегатів оглянути на дорозі практично не можливо;
  • при пред’явленні вимоги відкрити капот, інспектор ДПС зобов’язаний розкрити підстави з посиланнями на закон – наприклад, якщо є підозри про викрадення машини;
  • хоча водій не зобов’язаний самостійно відкривати капот, має сенс виконати прохання інспектора – огляд займе не більше хвилини, тоді як категорична відмова може призвести до більш ретельної перевірки документів.

Які проблеми може спричинити допуск інспектора до змісту вузлів і агрегатів машини? Якщо у вас не встановлено позаштатне обладнання (наприклад, ксенон), а всі номери на вузлах і агрегатах легко були прочитані експертом при проведенні останнього техогляду, переживати за результати перевірки не варто. Оскільки інструментальний огляд машини провести на дорозі неможливо, інспектор може видати направлення на діагностику тільки при виявленні особливо грубих порушень.

Чи можна відмовитися від відкриття капота без пояснення причин? Це цілком можливо, однак не завжди виправдано. В Адміністративному регламенті зазначено на право співробітника ДІБДР запропонувати відкрити капот, при цьому водій не зобов’язаний погоджуватися на таке прохання. Однак категоричний і різкий відмова напевно викличе підозри з боку інспектора – він може істотно затягнути процес перевірки документів і авто.

Що робити, щоб уникнути проблем при пред’явленні вимоги відкрити капот? Скористайтеся наступними рекомендаціями:

  1. попросіть інспектора роз’яснити причину такої вимоги, переконайтеся в наявності у нього відповідних повноважень;
  2. так як для візуального огляду не потрібна присутність понятих або свідків, прийміть участь у перевірці номерів, уявіть реєстраційні документи (ПТС, свідоцтво про реєстрацію ТЗ);
  3. при виникненні претензій про наявність додаткового нештатного обладнання, вимагайте складання акту з описом всіх потенційних порушень.

Якщо ідентифікаційний номер VIN знаходиться під капотом, ви можете особисто переконатися в його відповідності з реєстраційними документами. При наявності незрозумілих символів, співробітник ГИБДД може тимчасово затримати авто для проведення інструментального огляду. Боятися цієї процедури не варто – якщо відсутні сліди підробки або затирання цифр і букв, що перевірка займе кілька хвилин.

Таким чином, зобов’язати водія відкрити капот для доступу до основних вузлів і агрегатів інспектор ДПС не має права. Він може лише запропонувати водієві вийти з машини для звірки номерів з реєстраційними даними. Проте категорично відмовляти у задоволенні такого прохання також не слід, оскільки працівник ДПС може істотно затягнути процедуру перевірки.

Источник: http://mirmotor.ru/article/read/inspektor-dps-trebuet-otkryt-kapot

Leave a Comment

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *