Пару сек - ЗАГРУЖАЕТСЯ

Type to search

Що робити, якщо викрали машину? Куди дзвонити?

Share

Что делать, если угнали машину? Куда звонить?

Сьогодні ми поговоримо про те, які дії необхідно зробити при угоні автомобіля і куди дзвонити відразу після виявлення пропажі. Від правильності і своєчасності первісних дій, багато в чому, залежить результат розшуку машини і можливість отримати страхові виплати по КАСКО.

Що робити при угоні

З пропажею автомашини можна зіткнутися де завгодно – на парковці біля будинку або торгового центру, під час роботи або поїздки на відпочинок. Не завжди це означає викрадення, так як машину може взяти родич або ваша довірена особа, або авто поміщається на штрафмайданчик за порушення ПДР. Тому бажано відразу з’ясувати, чи справді ви зіткнулися з викраденням, або машина відсутній на місці стоянки з інших причин.

Перша дія після викрадення повинно передбачати повідомлення відомостей у правоохоронні органи. Для цього потрібно:

 1. протягом перших хвилин після виявлення факту пропажі зателефонувати рідним та друзям, які мали можливість взяти автомобіль без додаткового узгодження з вами;
 2. опитати свідків на місці злочину (пішоходів, мешканців прилеглого будинку, водіїв інших машин) – вони можуть вказати на осіб, які сіли в ваш автомобіль без попиту, часу та інших обставин викрадення;
 3. повідомити про викрадення в поліцію – для цього можна зателефонувати за телефоном гарячої лінії МВС, особисто з’явитися в найближчий відділ поліції або викликати співробітників на місце події.

Поліція зобов’язана вживати заходів з усними та письмовими повідомленнями про злочини. Ключовою умовою для початку розшукових заходів є підтвердження відомостей про потерпілого та наявність у нього законних прав на викрадений автомобіль. Анонімні повідомлення або заяви не є підставою для порушення кримінальних справ, так само як і уявлення вигаданих даних.

При зверненні в поліцію або спілкуванні з співробітниками МВС на місці викрадення, приготуйтеся повідомити такі відомості:

 • ваші особисті та паспортні дані, контактний телефон (якщо паспорт був у викраденій машині, особистість буде перевірена через бази даних МВС);
 • відомості про автомобілі (держномери, марка і модель, колір, VIN і інші реєстраційні дані) – бажано відразу представити свідоцтво про реєстрацію ТЗ і ПТС, однак при їх викрадення разом з машиною такі дані будуть запитані в ГИБДД;
 • законність володіння автомобілем – подати заяву про викрадення може не тільки власник, але й інший суб’єкт, який має довіреність на керування чи розпорядження машиною;
 • обставини зникнення – коли і де був залишений автомобіль, коли був виявлений факт викрадення;
 • перелік осіб, що стали свідками викрадення;
 • інші дані, що мають значення для розшукових заходів.

Всі ці дані потрібно викласти у письмовій заяві. Якщо ж звернення відбувається в усній формі, всю інформацію з ваших слів запише співробітник МВС. Вам потрібно уважно ознайомитися з протоколом, внести необхідні зміни і доповнення, підписати документ.

Звертатися потрібно до відділу поліції за місцем викрадення машини. Відповідно, якщо ви знаходитесь в поїздці, потрібно подавати заяву в орган МВС за місцем викрадення. Про ході розшукових заходів ви будете поінформовані у письмовій формі, навіть якщо повернетеся в місто постійного проживання.

Що робити далі

Что делать после регистрации заявления об угонеПісля отримання та реєстрації вашої заяви про викрадення, поліція зобов’язана провести розшукові заходи. На період дослідчої перевірки кримінальну справу може не порушуватися. Ви можете наполягати на визнанні вас потерпілим, на подання інформації про виконані дії по пошуку машини.

Якщо в період розшукових заходів у вас з’явилася інформація про місце знаходження автотранспорту або про винних осіб, потрібно негайно повідомити її в поліцію. Спроба самостійно розібратися з викрадачами або вилучити машину силовими методами може привести до того, що ви самі станете фігурантом кримінальної справи.

В залежності від результатів розшуку машини, можуть наступати такі наслідки:

 1. якщо автомобіль не буде знайдений, ви отримаєте довідку чи виписку з кримінальної справи по цьому документу можна отримати страховку за полісом КАСКО (при його наявності), а також зняти авто з реєстрації в ДАІ;
 2. якщо машина була знайдена кинутої, ви зможете забрати її після завершення кримінальної справи, або отримати на відповідальне зберігання до винесення вироку (так як машина буде доказом, може бути введена тимчасова заборона на продаж);
 3. якщо в результаті викрадення машина отримала пошкодження, стягнути шкоду можна за полісом КАСКО, або з винних осіб.

В рамках кримінальної справи буде проведено експертизу автомобіля, щоб оцінити розмір заподіяної шкоди. Природно, якщо викрадачі не знайдені, відшкодувати шкоду можна лише за договором добровільного страхування КАСКО. При відсутності такого поліса, розраховувати на відшкодування можна тільки з винних осіб.

Тривалість розшукових заходів визначається дізнавачем або слідчим. Як правило, пошук проводиться протягом 2 місяців, після чого виноситься постанова про припинення кримінальної справи або дослідчої перевірки. Це не означає, що машина знімається з розшуку. При надходженні нових даних у справі, або встановлення місця знаходження машини або викрадачів, розслідування буде відновлено.

При відсутності результату розшуку, ви можете отримати у відділі МВС довідку. Вона дозволить звернутися в страхову компанію, а також анулювати реєстрацію машини в ГИБДД. Поки реєстраційний запис у реєстрі ГИБДД не анульована, вам буде нараховано транспортний податок, навіть якщо машина фактично не знаходиться у вашому володінні.

Якщо машина буде знайдена після виплати страхової компенсації, ви не зможете її отримати. Права на отримання автомашини придбає страхова компанія, проте з винних осіб ви зможете стягнути повне відшкодування збитків (якщо страховка КАСКО не покрила всі витрати).

Leave a Comment

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *