Пару сек - ЗАГРУЖАЕТСЯ

Type to search

Штрафи за «антирадари» і відеореєстратори

Share

Штрафы за «антирадары» и видеорегистраторы

Штрафи за «антирадари» і відеореєстратори виписують співробітники ГИБДД на підставі наказу регіонального керівництва. Вони накладаються на автомобілістів, які використовуються радар-детектори.

Таке рішення було прийнято в деяких суб’єктах РФ відразу після того, як керівник ДАІ Черніков М. підняв на зборах питання, розглянутий у пункті 7.3 Списку несправностей і умов, при яких водіям заборонено користуватися автомобілем. Цей пункт не допускає установку додаткових предметів, що закривають огляд з водійського місця.

При допуску такого порушення автовласникові загрожує штраф у розмірі 500 рублів або винесення попередження на підставі статті 12.5 КоАП РФ.

Штрафні санкції можуть бути накладені на автомобілістів, які мають встановлені гаджети за межами лобового скла.

У чому сенс антирадарів?

Cмысл видеорегистраторов и  антирадаровАнтирадари давно докучають інспекторів ДПС. Тому вони постійно намагаються обходити ці прилади стороною точно так само, як і водії прагнуть заздалегідь знайти місця з відео та фото фіксацією порушень.

Одним з найпопулярніших методів, часто застосовуються співробітниками ГИБДД, є відключення радара, особливо пересувного, а також його включення в невідповідний момент для водіїв, які порушують ПДР. Такий спосіб дозволяє інспекторам ДПС оперативно виявляти правопорушників.

Незважаючи на той факт, що керівництвом ГИБДД часто здійснюються спроби встановити заборону на використання радар-детекторів, однак за законом вони все ще можна. Так, наприклад, зовсім недавно повністю заборонити їх експлуатацію пропонував Мінніханов Р. – начальник ГИБДД Татарстану. Він пояснив свою позицію тим, що автолюбителі при спрацьовуванні антирадара різко зменшують швидкісний режим. А це, як відомо, нерідко підвищує ризик виникнення ДТП.

Однак сьогодні багато автовласників найчастіше використовують не радар-детектори, а спеціально встановлені програми для смартфона, які дозволяють відстежити місцезнаходження систем контролю швидкості. Саме тому на наступному етапі ГИБДД необхідно заборонити користування смартфонами при знаходженні не тільки за кермом, а взагалі в транспортному засобі.

Варто відзначити, що виписати штраф за подібне порушення досить важко, оскільки автолюбитель в момент зупинки ТЗ співробітником ДПС, може заховати гаджет і повідомити, що його і не було на лобовому склі. Тому інспектори ДІБДР і не прагнуть виконувати наказ керівництва.

Які дії слід робити водіям, щоб уникнути штрафу за антирадар?

Давайте тепер розберемося, що робити водіям, яким інспектор ДПС все ж виписав штраф за експлуатацію антирадара на лобовому склі?

  1. Якщо гаджет розташовується не на склі, а на передній панелі авто, то він не може ускладнювати огляд з місця водія. Так що в цьому випадку, автовласникові слід наводити саме цей момент в якості контраргументу.
  2. Водієві слід записати на відео або сфотографувати місце розташування пристрою, а потім оскаржити виписаний штраф у суді. У цьому випадку шанси на позитивний результат справи будуть високі, так як наявність фото або відео матеріалу зіграє на користь водія.

Leave a Comment

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *