Пару сек - ЗАГРУЖАЕТСЯ

Type to search

Транспортний податок для інвалідів 3 групи

Share

Транспортный налог для инвалидов 3 группы

Транспортний податок інвалідам 3 групи в 2018 році нараховується повністю тільки в деяких регіонах Росії, в інших же – надаються певні пільги на його сплату. Але перед тим, як пред’являти права на знижку людині необхідно спочатку поставити авто на облік в ГИБДД. І тільки після передачі інспекторами в ИФНС відповідної заяви, що підтверджує право власності на ТЗ, можна говорити про виплати податкових відрахувань і надання знижок на них в рамках закону.

У 2018 році державою не були прийняті пільги на сплату податкових відрахувань для інвалідів третьої групи. Але усі права на їх надання Уряд передав адміністрації суб’єктів РФ. Тобто, якщо в рамках бюджету певного регіону з’являється можливість знизити податкові відрахування для осіб з обмеженими можливостями, то глава суб’єкта підписує закон про часткове або повне звільнення їх від сплати податку на авто.

На які ТЗ призначаються пільги для інвалідів третьої групи?

Інвалідам, як і всьому іншому населенню країни, ИФНС надає перелік ТЗ, на які можуть бути призначені пільги на сплату транспортного податку. Серед них:

 1. Автомобілі з потужністю двигуна менше 100 л. с.
 2. Машини, придбані за рахунок коштів, виділених соцзахистом, і надані у безоплатну експлуатацію особі з обмеженими можливостями.
 3. Авто, які обладнані під потреби інваліда.

Яким чином оформлюється податок на транспорт особам з інвалідністю 3 групи?

Как оформляется налог на транспорт лицам с инвалидностьюПеред тим як відповісти на питання про те, як надаються знижки на транспортний податок для інвалідів 3 групи, спочатку необхідно зрозуміти, яким чином присвоюється група і в яких умовах зобов’язаний жити людина, щоб не втратити цей статус.

3 група інвалідності встановлюється виходячи з результатів проведення медико-соціальної експертизи. Цей статус може бути наданий тільки тим, у кого є серйозні відхилення в роботі організму, які не дозволяють йому працювати так само, як і здорові люди.

3 група інваліду може бути присвоєна на конкретний термін, по закінченні якого йому буде потрібно довести свій статус, пройшовши повторне медосвідчення. В результаті цього статусу буде або підтверджений і продовжений ще на один термін, або знято.

Якщо медекспертиза не виявила незворотної патології організму, то людині потрібно регулярно проходити нові огляди, які в подальшому підтвердять або спростують статус. А так як, інвалідність третьої групи можуть зняти через рік, то й пільги на транспортний податок встановлюються на той же період. Це означає, що знижки на податкові відрахування надаються тимчасово, поки посвідчення інваліда дійсно.

За яких обставин податки на ТЗ для інвалідів 3 групи не діють?

В деяких випадках навіть особам з обмеженими можливостями доводиться сплачувати транспортний податок без пільг. Цей момент залежить від регіону реєстрації власника машини. Наприклад, в Москві для інвалідів 3 групи пільги на податок ТЗ не передбачаються. В області ж знижка надається в розмірі половини суми податкових відрахувань. В інших регіонах розмір пільги для людей з третьою групою інвалідності залежить від виду автомобіля і потужності його двигуна.

У ряді випадків автовласникам з обмеженими можливостями, незалежно від регіону їх проживання буде відмовлено в наданні знижки на транспортний податок, оскільки вони:

 • керують ТЗ, двигун яких могутніше 100 л. с.;
 • мають у власності кілька машин;
 • володіють авто вартістю більше 3 мільйонів рублів.

Як здійснюється оформлення податків на ТЗ для осіб з інвалідністю 3 групи?

Как осуществляется оформление налогов на ТС для лиц с инвалидностьюПри визначенні розміру податкових відрахувань на машину необхідно приділити увагу коефіцієнту експлуатації, який визначається співвідношенням стажу водіння до кількості місяців у податковому періоді. Для розрахунку цієї суми необхідно також знати базову ставку регіону, залежну від періоду керування авто протягом останніх 12 місяців і потужності двигуна. Як правило, сума податку розраховується ИФНС автоматично, а на адресу платника приходить квитанція. До цих відрахувань залишиться лише застосувати відповідну пільгу, щоб отримати підсумкову суму виплат.

Однак оформити знижку можна тільки тоді, коли власник ТЗ звернутися в податкову службу із заявою та наступним пакетом документації:

 • чинним паспортом РФ;
 • даними з висновку медекспертизи про присвоєння статусу інвалідності;
 • додатковими документами;
 • технічним паспортом на ТЗ.

Як правильно скласти заяву на отримання права на знижку з транспортного податку інвалідам 3 групи?

Для того щоб отримати право на користування пільгою по транспортному податку платнику потрібно написати відповідну заяву в ИФНС. До нього потрібно буде додати ксерокопії всіх необхідних супровідних документів.

Формат заяви не затверджений владою РФ, тому скласти його можна в довільній формі. У шапці документа потрібно прописати, куди і кому він надсилається.

У самому тексті заяви слід вказати дані авто, що знаходиться у власності і підпадає під пільги на транспортний податок. Приблизний варіант готового заяви розміщений на офіційному сайті ИФНС. Скласти його можна, як в текстовому форматі, так і від руки. Підготовлений документ слід направити в податкову службу за місцем проживання за допомогою пошти РФ або особисто. При особистому відвідуванні ИФНС слід також взяти з собою оригінали та ксерокопії всіх потрібних документів.

Правильно оформлені й своєчасно надіслані папери дадуть можливість особі з обмеженими можливостями заощадити грошові кошти на сплату податку на ТЗ.

Куди необхідно сплачувати транспортний податок?

Куда необходимо оплачивать транспортный налогЯкщо все-таки автомобільний податок нарахований інваліду третьої групи частково, то сплачувати його слід у регіональне управління Федеральної Податкової Служби. Власник машини повинен вносити грошові кошти з рахунку на підставі даних з квитанції. Всі виплати він зобов’язаний проводити за місцем реєстрації. Податкові повідомлення з реквізитами власника ТЗ надсилаються від податкового органу поштою або за допомогою електронної розсилки в особистий кабінет платника податків. Сплату транспортного податку слід здійснювати не пізніше 1 грудня поточного року за попередній період, який відповідає 12 календарних місяців.

Характерні помилки при оформленні пільг на транспортний податок

Помилка №1: Особа з інвалідністю третьої групи, зареєстроване в Москві і керує авто, поставлене на облік в Єкатеринбурзі, вимагає виділення пільг на транспортний податок.

Коментар: У цій ситуації суб’єкт, на території якого зареєстровано транспортний засіб, не має значення. Так як власник машини проживає в Москві, знижки на автомобільний податок для інвалідів 3 групи не можуть бути надані.

Помилка №2: Людина, що має інвалідність третьої групи, придбав у власність одночасно кілька автомобілів і вимагає знижку на транспортний податок для всіх машин.

Коментар: При володінні кількома машинами можна отримати пільгу тільки на сплату транспортного податку по одному авто на вибір. Однак це можливо тільки в тому випадку, якщо ТЗ повністю підходить під всі умови надання пільг.

Відповіді на часто виникаючі питання, що стосуються пільг на сплату транспортного податку інвалідам третьої групи

 1. Чи може адміністрація регіону самостійно підвищити основну ставку з податку на ТЗ для того, щоб навіть з урахуванням усіх знижок отримувати прибуток від власника машини?

Незважаючи на те, що влади суб’єктів РФ уповноважені змінювати ставки податків на авто, однак збільшувати основну ставку більш ніж в 10 разів вони не можуть за законом.

 1. Піде перший місяць постановки ТЗ на облік в ГИБДД і місяць його зняття з реєстрації при розрахунку автомобільного податку?

Так, і той, і інший період обов’язково врахують при розрахунках податку на транспорт.

Источник: http://mirmotor.ru/article/read/transportnyj-nalog-dlya-invalidov-3-gruppy

Leave a Comment

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *