Пару сек - ЗАГРУЖАЕТСЯ

Type to search

Транспортний податок на квадроцикл

Share

Транспортный налог на квадроцикл

Сплата транспортного податку на квадроцикл повинна проводитися усіма людьми, що мають у власності цей вид транспорту. Виплати дорожніх зборів за експлуатацію мотовсюдиходів в Росії здійснюється за ставкою, розрахунок якої проводиться окремо. Розмір її відрізняється від розміру податку за легкові та вантажні авто. Починати виплати податків власникам чотириколісного мототранспорту необхідно відразу при отриманні квитанції від ИФНС.

Що говорить законодавча база?

У ч. 2 гол. 28 ст. 358 НК РФ немає даних про те, що квадроцикл є об’єктом оподаткування. Однак платити за це ТС все ж доведеться, оскільки його немає в списку винятків, перерахованих у п. 2 ст. 358.

У Податковому Кодексі РФ, претерпевшем зміни від 18 липня 2018 року, розповідається, як правильно здійснювати сплату податку. Ст. 52 містить наступні правила:

 1. Платник податків зобов’язаний самостійно рахувати свій транспортний податок.
 2. ИФНС повинна не пізніше, ніж за 30 днів до останнього терміну сплати дорожнього збору направити на ім’я власника ТЗ лист, що містить розрахунки, але тільки у разі якщо згідно з федеральним статутом такий обов’язком інспекція наділена.

Ст. 363 НК РФ говорить наступне:

 • Сплата податку здійснюється за місцем офіційної реєстрації авто.
 • Податковий збір за квадроциклів вноситься не пізніше 1 грудня поточного року за попередній.
 • Організації (юр. особи) зобов’язані сплатити податок авансом.

Податок на мотовездеход став обов’язковим з 2015 року. Тим, хто тільки придбав цю техніку, потрібно спочатку:

 1. Поставити мототранспорт на облік в ГИБДД за місцем реєстрації.
 2. Сплатити держмита.
 3. Отримати права категорії А.
 4. Пройти техогляд.
 5. Отримати повідомлення з ИФНС для сплати транспортного податку.
 6. Сплатити щорічний дорожній збір, але не за весь рік, а тільки за той період, коли він оформив у власність мотовездеход.

Як розрахувати транспортний податок на квадроцикл?

Перш ніж приступити до розрахунку ТН, необхідно уточнити наступні дані:

 • потужність двигуна техніки;
 • дату і місяць початку володіння транспортом;
 • регіональну ставку для обчислення ТН.

Розрахунок податку на мотовездеход слід починати з дня реєстрації в ГИБДД і отримання ПТС. Податкова ставка повинна прийматися по регіону, в якому транспорт поставлений на облік, і помножити на 2, якщо потужність техніки перевищує 50 л. с. Формула для обчислення ТН однакова для всіх суб’єктів РФ.

Платіж в ИФНС повинен надходити 1 раз в рік. Оплата завжди здійснюється за попередні 12 місяців, незалежно від того, користується власник квадроциклом чи ні.

Базові ставки по податкових відрахуваннях на квадроцикл по суб’єктам РФ

Базовые ставки по налоговым отчислениям на квадроциклПо регіонах ТН на квадроцикл завжди буде відрізнятися від столичного. Допустима базова ставка визначається державою, а її збільшення або зменшення на 1 або кілька одиниць здійснюється на підставі прийняття рішення федеральними властями.

Якщо встановити середні показники ТН на мотовсюдиходи по Росії, то власникам техніки з великих міст доведеться платити 500-700 рублів в рік, а власникам транспорту з середніх і маленьких населених пунктів – 250-550 рублів щорічно.

Держава має право підвищити ТН на 0,5-2 одиниці в середньому. Проте кардинально змінювати ставку і перевищувати її більше, ніж на 10 одиниць заборонено законом.

Коли вносити оплату за ТН?

Сплата транспортного податку на мотовездеход здійснюється за кількість місяців, протягом яких він володів технікою. Наприклад, якщо власник квадроцикла продав техніку в середині року, то він зобов’язаний сплатити ТН за півроку. По решті 6 місяців дорожній збір повинен буде внести вже новий власник.

За законом ТН за квадроцикл повинен бути сплачений:

 • юридичними особами не пізніше 5 лютого авансом за поточний рік.
 • фізичними особами не пізніше 1 грудня поточного року за попередній.

Власник квадроцикла, котрий проігнорував повідомлення про оплату ТН з ИФНС, може отримати штраф. Податкова інспекція нараховує санкції за пропуск платежу в розмірі, який у кілька разів перевищує суму податку.

У разі несплати ТН і санкцій, ИФНС може подати дані в суд, який передасть справу приставам для примусового стягнення заборгованості у федеральну скарбницю.

Пристави мають право:

 • описати майно неплатника, заарештувати і реалізувати його на торгах в рахунок оплати боргу;
 • заарештувати налогооблагаемое майно;
 • передати виконавчий лист на роботу боржника, щоб бухгалтерія перерахувала за нього частину зарплати в рахунок погашення боргу.

При ініціюванні виконавчого процесу з неплатника буде утримана приставами не тільки сума транспортного податку, але і штрафні санкції, пені і неустойки за прострочення за щорічними платежами.

Якщо приставами буде заарештований квадроцикл, по якому є борг у власника, то транспорт перемістять евакуатором на платну штрафмайданчик, яку власникові також доведеться оплачувати. Тому якщо ви хочете уникнути таких наслідків, варто вносити ТН за мотовездеход вчасно.

Як вчинити, якщо повідомлення про сплату ТН не прийшло на адресу власника мототехніки?

Что если уведомление об уплате ТН не пришло на адресВ останні роки більшість власників техніки залишають скарги на функціонування відділу розсилки листів від ИФНС. Нерідкі випадки, коли повідомлення про сплату транспортного податку губляться на пошті або просто не відправляються одержувачу. Але навіть якщо квитанція не приходить на адресу власника квадроцикла, це не означає, що він звільняється від сплати дорожнього збору.

Податок платити все одно доведеться, але для цього спочатку потрібно дізнатися суму через офіційний сайт або шляхом особистого звернення в податкову службу за місцем проживання. У першому випадку власнику необхідно пройти реєстрацію на держпорталі, а в другому – підійти в ИФНС в прийомні години інспектора, який безпосередньо працює з приватними особами.

Чи скасують транспортний податок на квадроцикл в 2018 році?

Про скасування ТН на квадроцикли та інші транспортні засоби в Росії розмови ведуться давно. Платники такого податку вважають несправедливим принцип його сплати, оскільки вносити збір їм доводиться незалежно від того, користуються вони технікою чи ні.

Проти оплати дорожнього збору виступили депутати держдуми. Вони запропонували скасувати ТН і замість нього підвищити вартість акцизу на паливо. Вони повідомили, що завдяки цьому власники транспорту зможуть контролювати свої витрати. Тобто їх витрати будуть прямо залежати від частоти експлуатації техніки. Проте такий законопроект не був прийнятий до розгляду.

З 2018 року приватним особам і індивідуальним підприємцям не доведеться платити ТН за податкові періоди до 1 січня 2015 року. Борги за цей час будуть списані автоматично. Однак за всі інші періоди оплачувати дорожній збір все одно доведеться.

Источник: http://mirmotor.ru/article/read/transportnyj-nalog-na-kvadrocikl

Leave a Comment

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *