Пару сек - ЗАГРУЖАЕТСЯ

Type to search

Транспортний податок на трактор

Share

Транспортный налог на трактор

Транспортний податок на трактор — обов’язковий вид платежу, який сплачується усіма власниками такої техніки, крім представників пільгової категорії. Скільки доведеться платити в 2018 році? Які громадяни звільняються від необхідності сплати податку? Що врахувати при виконанні розрахунків, і за якою формулою виконуються обчислення? Ці та інші питання піднімемо нижче.

Трактор і його категорійність

Весь транспорт, який експлуатується на території РФ, умовно ділиться на кілька категорій. Класифікація заснована на наступних ознаках — технічні і ходових параметрах. У 2018 році машини діляться на сім категорій, серед яких А1 і А2, В, С, D, Е та F. Що стосується тракторів, вони можуть бути віднесені до більшої частини з зазначених «секцій». Тут багато що залежить від характеристик транспортного засобу. Виділимо основні варіанти:

 • «B» — сюди відноситься транспорт на колесах або гусеницях, якщо потужність мотора не більше 25,7 кВт.
 • «З». У цю категорію входить техніка на колесах, має потужність від 25,7 до 110,3 кВт. Як приклад. МТЗ-80.
 • «D». Сюди включаються всі транспортні засоби з двигуном, мають потужність від 110,3 кВт. Обов’язкова умова, щоб транспорт мав колеса (приклад — К-744 Р).
 • «Е». У цій категорії вся техніка на гусеницях і з потужністю двигуна від 25,7 кВт і більше (приклад — ДТ-75).
 • «F». Це ще одна категорія, в яку входить весь с/г транспорт.

З урахуванням сказаного видно, що головним критерієм, за яким відбувається розподіл на категорії, є потужність мотора.

Коли можна не платити податок?

У законі РФ передбачені випадки, в яких власник трактора може піти від необхідності сплати транспортного податку. Це можливо для транспорту, який відповідає наступним умовам:

 1. Потужність мотора менше 5 «коней».
 2. Кількість кінських сил не перевищує 100 одиниць, а власником транспорту є інвалід. При цьому ТЗ повинно бути отримано з допомогою соціальної служби.
 3. Трактор застосовується при заготівлі с/г продукції. Щоб підтвердити цей факт, необхідно оформляти спеціальні папери і передавати пакет у ФНС.
 4. Трактор знаходиться в угоні і цьому є підтвердження. Зокрема, власник транспорту повинен звернутися в поліцію і оформити заяву, отримавши спеціальну довідку.
 5. Техніка перебуває на балансі МНС.

Ставка транспортного податку по регіонах РФ

Ставка транспортного налога по регионам РФПри обчисленні транспортного податку враховується безліч аспектів. В першу чергу до уваги береться потужність мотора. На другому місці — коефіцієнт, який індивідуальний для кожного регіону Росії. При цьому мешканцям столиці або Санкт-Петербурга доведеться платити більше, ніж громадянам, які проживають у «глибинці».

У НК РФ (статті 358) зазначено, що трактор — транспортний засіб, який відноситься до механізму на гусеничному або пневматичному ходу. Це означає, що при розрахунку податку береться до уваги кількість кінських сил.

При з’ясуванні ставок потрібно дивитися інформацію, яка актуальна на момент розрахунку. Приміром, у 2018 році жителі Володимира і Воронежа розраховують транспортний податок з урахуванням наступних ставок — 20, 28 і 40. Вони характерні для тракторів потужністю до 100 л. з, від 100 до 150 л. с., а також від 150 до 200 л. с. відповідно. Більш дешеві тарифи в Калузі, де ставки рівні — 5, 20 і 40 (для зазначених вище діапазонів). Якщо транспорт має більшу потужність, витрати на виплату транспортного податку також збільшуються.

Варто врахувати, що уряд щороку переглядає ставки, які, як правило, зростають. У «зоні ризику» знаходиться вся техніка, яка має двигун потужністю від 100 «коней» і більше.

Тонкощі розрахунку

Тонкости расчета транспортного налога на тракторПодаток на трактор — вид платежу, який збирається з автовласників і перераховується в регіональний бюджет. При цьому порядок розрахунку регулюється НК РФ (головою під номером 28). Розмір ставки, як вже зазначалося вище, встановлюють місцеві влади. Крім того, вони мають право змінювати тривалість звітного періоду і визначати громадян-пільговиків.

Що стосується самого розрахунку, він простий і доступний навіть молодим автовласникам. Важливий момент — своєчасність перерахування транспортного податку. Для уточнення числа, до якого необхідно провести платіж, потрібно зайти на сайт місцевого органу влади або набрати номер телефону уповноваженої організації. Також необхідно пам’ятати, що в деяких регіонах не обійтися без виплати авансу.

Щоб розрахувати розмір авансового платежу (АР), необхідно перемножити три показника — податкову базу (НВ), розмір регіональної ставки податку (СТ), а також 0,25. Детальний принцип обчислення авансу викладено в НК РФ (статті під номером 362).

Для розрахунку розміру податку на трактор (Н) множимо розмір податкової бази (НВ) на параметр ставки податку (НСt).

Деякі компанії або приватники можуть розраховувати на пільги, а саме зменшену ставку оподаткування, звільнення від податку або його зниження до мінімального параметра. Такі пільги є тимчасовими, тому при обчисленні транспортного податку цей нюанс потрібно взяти до уваги.

Якщо у людини є пільга, розрахунок податку на трактор виконується за розглянутою вище формулою. Різниця в тому, що отримане число помножується на величину пільги.

По-іншому виглядає ситуація, якщо людина повністю звільняється від податку в певний період. У цьому разі для розрахунку необхідно помножити податкову базу (НВ) на ставку податку (НСt), а отримане число помножити на КІ. Останній параметр являє собою відношення кількості місяців, коли надається пільга, до кількості місяців в загальному податковому терміні.

Хто є платником?

Кто является плательщиком транспортного налогаОплата податку на транспорт — зобов’язання його господаря. Це правило обумовлено в НК РФ (в статті під номером 357). Винятком є суб’єкти і компанії, які входять у спеціальний список (його склад час від часу підлягає перегляду). Ось чому власникам транспорту рекомендується особисто проводити розрахунки розміру податку. Для цього потрібно час від часу бувати на сайті податкової служби. Цікавить інформація знаходиться в секції майнових податків — ставок і пільг.

Зобов’язання по виплаті податку на трактор припиняються у разі, якщо людина повністю погасив борг, загинув або мають місце інші обставини. Важливо розуміти, що сплата податку повинна проводитися вчасно. Якщо людина прострочив із здійсненням платежу, на нього нараховується пеня. При накопиченні заборгованості виникає ситуація, коли людину і зовсім можуть не випустити за територію держави.

Особливості оплати для юридичних осіб

Для юридичних осіб (компаній), які володіють такою технікою, передбачено ряд особливостей щодо виплати податку. Так, якщо одне підприємство володіє відразу декількома одиницями транспорту, розрахунки по кожному трактору виробляються окремо, а отримані числа згодом підсумовуються.

При цьому виплата податку може здійснюватися двома шляхами:

 • Авансовими виплатами по закінченні кожного кварталу. Такі правила працюють у багатьох регіонах країни, наприклад, в Ярославській і Брянської області, а також у Криму, Дагестані та інших.
 • Однією сумою (після закінчення податкового періоду). Цей порядок діє у столиці РФ та Інгушетії.

Строки перерахування транспортного податку регулюються місцевими органами влади, тому ці особливості потрібно уточнювати індивідуально. Приміром, у Самарському та Вологодском регіонах власники тракторів мають розрахуватися до 1-го березня. Якщо справа стосується авансових платежів, їх необхідно виплатити до останнього числа місяця.

Підсумки

У 2017 році в Державну Думу законопроект подавався з проханням скасувати транспортний податок. Одна з ініціатив передбачала компенсацію цих грошей за рахунок підвищення вартості на бензин. Представники влади зазначили, що такий підхід є більш справедливим. Більше платить той, хто частіше сідає за кермо трактора або іншого транспортного засобу. Незважаючи на логічність законопроекту, Держдума його не підтримала. Крім того, проти такого нововведення виступило і уряд РФ. Ось чому власники трактори та інші транспортні засоби наразі змушені платити податок у повному обсязі. Винятком є лише ті громадяни, які належать до пільгової категорії.

Источник: http://mirmotor.ru/article/read/transportnyj-nalog-na-traktor

Leave a Comment

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *