Пару сек - ЗАГРУЖАЕТСЯ

Type to search

Як грамотно відповідати інспектору ДПС, якщо він просить дихнути?

Share

Как грамотно отвечать инспектору ДПС, если он просит дыхнуть?

Якщо зупинила ДПС і просять дихнути в трубочку, важливо не пускати ситуацію на самоплив, а слідувати вимогам закону. Тільки в цьому випадку можна уникнути покарання за правопорушення, яке ви не робили, і усунути будь-які зловживання зі сторони інспектора ДПС.

Алгоритм дій

Підставою для проведення медобстеження на дорогах є норми Постанови Уряду РФ № 475 та Адміністративний регламент, затверджений Наказом МВС № 664. Бажано не тільки вивчити положення цих документів, але і мати їх при собі, щоб посилатися на закон при виникненні спору.

Щоб провести медобстеження, інспектор повинен виявити один або кілька зовнішніх ознак сп’яніння. До них відносяться невпевнена або хитка хода, нескладна мова, характерне почервоніння шкірних покривів обличчя, запах алкоголю і ряд інших факторів. Однак зовнішній вигляд оманливий і залежить від багатьох обставин, тому працівник ДПС повинен використовувати повірений і сертифікований прилад (алкотестер).

Враховуючи правила нормативних документів, необхідно дотримуватися наступного алгоритму дій при пред’явленні вимоги дихнути в алкотестер:

  1. необхідно вести себе максимально спокійно, уникнути загострення ситуації – чим спокійніше водій, тим менше підозр викликає його поведінку;
  2. потрібно вимагати в інспектора вказати, який з ознак сп’яніння виявлено – посилання на загальну перевірку всіх водіїв буде незаконна, оскільки зовнішні ознаки сп’яніння повинні носити індивідуальний характер;
  3. попросіть інспектора представитися і повідомити ряд обов’язкових відомостей про своєї посади, місце проходження служби, номерів телефону чергової частини поліції – такі питання затягнуть час підготовки до огляду, а співробітникові ДПС буде простіше знайти нову жертву, ніж дотримуватися всі формальності з вашим обстеженням;
  4. щоб продемонструвати значення закону, зателефонуйте за номерами чергової частини МВС та повідомте про вимогу інспектора провести обстеження абсолютно тверезого водія;
  5. можна реалізувати своє законне право і вимагати напряму в медустанову для проходження огляду в лікарні – відмовити в такому проханні інспектор ДПС не має права.

Саме вимогу про направлення у медзаклад може стати вирішальним аргументом, щоб інспектор припинив спроби утримувати вас від подальшої поїздки. Відмова дихнути в алкотестер на місці не є порушенням закону, а при направленні до лікарні співробітник ДАІ повинен вас не тільки доставити до лікаря, але і повернути назад.

Якщо ви впевнені, що не вживали алкоголь до поїздки або за кермом, ви можете погодитися дихнути на місці зупинки. Однак існує ризик зіткнутися з недобросовісністю інспектора, вимушеного виконувати план по нетверезим водіям, або відвертим зловживанням і вимаганням хабара. Обстеження в умовах лікарні максимально об’єктивно покаже, що ви не пили спиртне, і практично усуне ризик адміністративної або кримінальної відповідальності. Факт незаконних дій лікарів або медперсоналу практично виключено, оскільки лікарня може позбутися ліцензії.

Що буде за відмову дихнути

Что будет за отказ дыхнутьВкрай не рекомендується заявляти в категоричній формі про відмову пройти огляд на місці. Природно, якщо ви дійсно вживали спиртне, покарання уникнути практично неможливо. Сам факт відмови від проходження процедури огляду карається не менш суворо, ніж управління в нетверезому вигляді. За необґрунтовану відмову можна отримати штраф 30 тис. руб. і на 2 роки позбутися прав.

Виділимо ще ряд важливих нюансів, які дозволять уникнути необґрунтованого притягнення до відповідальності:

  • не бійтеся задавати уточнюючі питання і вимагати роз’яснення у співробітника ДПС – він зобов’язаний не тільки вказати на виявлені ознаки сп’яніння, але і давати пояснення по кожному етапу процедури огляду;
  • уважно читайте всі документи, які вам пропонує підписати інспектор – наприклад, ваша вимога про направлення у медзаклад може бути записано в протокол як відмова від огляду, що неминуче спричинить штраф;
  • не варто вести себе агресивно, навіть якщо ви поспішаєте по справах або інспектор затягує процедуру – це лише переконає співробітника ДПС у вашій провині.

Потрібно врахувати, що співробітник ДПС виконує свої законні обов’язки, а зловживаннями займаються лише окремі недобросовісні посадові особи МВС. Якщо ви врахуєте всі рекомендації, зазначені вище, процедура перевірки пройде максимально швидко і законно, а всі ризики притягнення до відповідальності будуть усунені.

Источник: http://mirmotor.ru/article/read/inspektor-dps-prosit-dyxnut

Leave a Comment

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *