Пару сек - ЗАГРУЖАЕТСЯ

Type to search

Як перевірити автомобіль перед покупкою на арешт і заставу?

Share

Как проверить автомобиль перед покупкой на арест и залог?

Перевірити автомобіль перед покупкою на арешт і заставу можна не тільки шляхом звернення до відділу ГИБДД, але і через електронні сервіси. Зробити це потрібно, щоб уникнути відмови в реєстрації угоди з машиною, або оскаржити підстави для арешту. До тих пір, поки в базі даних ГИБДД міститися відомості про арешти або заставу, будь-які форми розпорядження машиною заборонені.

Коли встановлюється арешт або заставу

Арешти або заставу відносяться до різновидів обмеження права власності. Запроваджуватись такі обмеження можуть застосовуватися лише у випадках, прямо передбачених законом або договорами:

  • судовий арешт може вводитися для забезпечення позову на час розгляду справи, при порушенні банкротних процедур;
  • ухвалою приставів може встановлюватися арешт при виконанні судового акту – про стягнення заборгованості, податкових санкцій, інших майнових вимог;
  • заставу встановлюється для забезпечення зобов’язань, наприклад, при отриманні цільового кредиту, застава буде встановлений на користь банку.

Відомості про арешти та заставу містяться у базах даних ГИБДД, ФССП, судових органах. Поки таке обмеження права не буде анульовано, вчинення будь-яких угод буде заборонено. Якщо власник спробує продати машину з забороною на реєстраційні дії, співробітники ГИБДД відмовляться приймати документи. Відповідно, новий власник машини ризикує втратити гроші, передані продавцю.

Дізнатися про наявність заборон, арештів і застави можна при перевірці юридичної чистоти угоди. Хоча повноцінна перевірка неможлива без сприяння власника, продавець також може вжити ряд заходів, щоб усунути або мінімізувати свої ризики.

Як перевірити автомобіль перед покупкою

Щоб не зіткнутися з відмовою ГИБДД при реєстрації угоди, можна використовувати наступні способи перевірки машини на предмет арештів і застави:

  1. потрібно вимагати у власника копію облікової картки ГИБДД, яку можна отримати при зверненні до органу за місцем реєстрації машини – в цьому документі відображаються всі поточні і зняті обмеження права власності;
  2. власник може запросити в ГИБДД довідку про відсутність обмежень права – при наявності такої довідки потрібно звірити з вин кодом і номерами основних агрегатів машини, зазначених у ПТС;
  3. за держ номером автомобіля можна провести перевірку через онлайн-сервіс ДАІ – відомості цього сервісу можуть оновлюватися несвоєчасно, тому рекомендується використовувати одночасно кілька варіантів перевірки;
  4. за особистими даними власника можна провести перевірку через онлайн-базу даних ФССП – хоча відомості про арешт машини там не вказані, сам факт порушення виконавчого виробництва на велику суму має насторожити покупця.

Заставу на користь банку може встановлюватись шляхом передачі ПТС на весь термін кредитного договору. Тому, якщо у продавця є тільки копія ПТС або дублікат цього документа, необхідно обов’язково перевірити причину відсутності оригінального бланка.

Виявлення арешту або застави не означає, що потрібно відразу відмовлятися від угоди. Такі обмеження права власності можуть бути оскаржені або анульовані, якщо власник погасить суму кредиту або судового боргу, представить інше майно для забезпечення зобов’язань. Покупець вплинути на зняття арешту чи застави не може. Тому при виявленні таких проблем після операції, залишається лише визнавати договір недійсним і вимагати повернення грошових коштів з попереднього власника.

Leave a Comment

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *