Пару сек - ЗАГРУЖАЕТСЯ

Type to search

Як перевірити історію машини за державним номером (та інших ідентифікаторах)?

Share

Как проверить историю машины по государственному номеру (и иным идентификаторам)?

Автомобіль перед покупкою повинен бути юридично чистим — не знаходитися в угоні, заставі і не бути заарештованим. Перевірити статус машини за цими критеріями будь-яка зацікавлена особа може, скориставшись безкоштовними онлайновими сервісами — ознайомимося з ними докладніше.

Перевірка машини: ідентифікатори та джерела даних

Перевірити машину на угін, арешт і кредит з держ. номером як єдиного ідентифікатора у багатьох випадках проблематично: як правило, необхідний ще VIN автомобіля (у ряді випадків замість нього підходить номер кузова або шасі). Власне, VIN можна вважати основним ідентифікатором для отримання зазначених відомостей.

Необхідні ідентифікатори без проблем запитуються у поточного власника машини (продавця). Сам факт відмови в їх наданні може трактуватися як обставина, що вказує на те, що у продаваного автомобіля є якісь проблеми.

З використанням основних ідентифікаторів — державного номера і VIN, будь-яка зацікавлена особа може, задіюючи доступні онлайн-сервіси, дізнатися:

 • знаходиться машина в угоні;
 • знаходився автомобіль під арештом (тобто, чи є заборона на реєстраційні дії з нею);
 • знаходиться машина в заставі у банку, в якому її власник оформив кредит.

Основне джерело таких даних — це сайт ГИБДД. Його особливість в тому, що на ньому збираються відомості по всіх регіонах Росії. Для ознайомлення з ними потрібно VIN (номер кузова і шасі).

Є й регіональні портали: в них відомості видаються тільки по конкретному суб’єкту РФ. Наприклад — це портал Мерії Москви. Там можна отримати необхідні дані про автомобілі не тільки по VIN, але і за державним номером (https://www.mos.ru/services/autohistory/check).

Розглянемо детальніше, яким чином запитується кожен вид інформації на сайті ГИБДД, де повинні відображатися дані по всіх регіонах.

Як перевірити автомобіль на викрадення?

Щоб перевірити, чи не значиться машина в угоні, потрібно зайти на сайт ГИБДД.РФ, а потім:

 1. Перейти в розділ «Перевірка автомобіля» (посилання на нього розташовується внизу стартової сторінки).
 2. Ввести VIN автомобіля (в крайньому випадку — номер кузова і шасі).
 3. Знайти рядок про перевірку на предмет знаходження машини в розшуку.
 4. Натиснути на посилання «Запросити».
 5. Ввести цифровий код (якщо буде потрібно).

Далі на сторінці вийде інформація про те, що машина числиться в угоні. Якщо ні — то буде написано, що інформація про те, що автомобіль у розшуку, системою не знайдено.

За допомогою того ж самого інтерфейсу на сайті ГИБДД можна дізнатися, чи не перебуває автомобіль в арешті — розглянемо далі, яким чином.

Перевірка машини на арешт

Проверка машины на арестДля отримання відомостей про арешт машини — тобто, про наявність чи відсутність заборон на здійснення реєстраційних дій з нею, потрібно:

 1. Знову ж таки, зайти на сайт ГИБДД, перейти в розділ «Перевірка», ввести VIN.
 2. Знайти рядок про перевірку обмежень на реєстраційні дії (рядок має бути наступної за тією, в якій робиться запит на знаходження машини в угоні).
 3. Натиснути на «Запросити», ввести код (якщо буде потрібно).

Далі відобразиться потрібна інформація. Якщо заборони на здійснення реєстраційних дій з машиною немає, то буде написано, що інформація про таку заборону системою не знайдено.

На сайті ГИБДД також можна ознайомитися:

 • з історією реєстрацію машини (по суті, з кількістю угод по ній — у багатьох випадках відповідним кількістю власників);
 • з відомостями про машини в ДТП.

Можна відзначити, що за державним номером (доповненим номером свідоцтва про реєстрацію ТЗ) на сайті ГИБДД доступна інформація про штрафи на автомобіль. Щоб зробити запит про їх наявність або відсутність, потрібно завантажити стартову сторінку сайту, а потім перейти в розділ «Перевірка штрафів» (посилання на нього — поруч із розділом для перевірки історії автомобіля). Далі необхідно ввести державний номер та номер свідоцтва про реєстрацію ТЗ, а потім натиснути на кнопку «Запросити».

А якщо користувача цікавлять відомості про те, чи знаходиться автомобіль в заставі у банку, то сайт ГИБДД їх надати не зможе. Для цього потрібно перейти на інший інтернет-портал — Реєстру заставного майна. Розглянемо, яким чином його використати в цілях отримання потрібних відомостей.

Перевірка машини на кредит

Для того, щоб перевірити, чи знаходиться автомобіль в заставі у банку чи ні, необхідно:

 1. Зайти на сайт Реєстру (https://www.reestr-zalogov.ru)
 2. Перейти в розділ «Знайти» (посилання на нього знаходиться у правій частині стартової сторінки).
 3. Вибрати спосіб пошуку на основі інформації про предмет застави.
 4. Вибрати вкладку «Транспортний засіб».
 5. Ввести VIN, натиснути «Знайти», ввести перевірочний код (якщо буде потрібно).

Потім на екрані відобразяться дані про знаходження машини в заставі у банку. Якщо буде написано, що відомості не знайдені — значить з машиною все в порядку.

Leave a Comment

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *