Пару сек - ЗАГРУЖАЕТСЯ

Type to search

Як підготувати машину до зими: корисні поради

Share

Как подготовить машину к зиме: полезные советы

Використання машини в зимовий період характеризується підвищеним навантаженням на її ключові вузли і механізми. Вони повинні бути належним чином підготовлені перед початком експлуатації в холодну пору року. Розглянемо, які основні дії автовласника можуть становити таку підготовку.

Робота з шинами

Підготовка автомобіля до зими може бути розпочато з найбільш експлуатованого елемента будь-якого транспортного засобу — шин. Необхідно провести:

 1. Заміну шин на зимові.

Це потрібно зробити не «впритул» до холодів, першому снігу та криги, а завчасно. Основний критерій тут (умовимося розглядати його стосовно до кліматичним особливостям Середньої смуги) — стійке, що спостерігається протягом тижня і більше, зниження температури повітря до 5 градусів і нижче. Це означає, що заморозки можуть проявити себе в будь-який момент, і автомобіль повинен бути як можна швидше «перевзутий».

Шини слід міняти на всіх 4-х колесах. Малюнок протектора повинен мати висоту, достатню з точки зору забезпечення стійкої їзди на місцевих дорогах (які можуть значно різнитися за характеристиками поверхні у зимовий період навіть у сусідніх регіонах). Також слід оцінити необхідність застосування шипованої гуми.

Як правило, у більшості великих російських міст цілком застосовні спеціалізовані нешиповані шини. Але якщо автомобіль часто використовується для заміських поїздок, то шини з шипами будуть бажані. Важливо провести їх обкатку на середніх швидкостях в рамках міського циклу перед регулярної експлуатацією у поїздках між населеними пунктами.

 1. Вимірювання тиску в шинах.

Відзначимо, що дане діяння слід розглядати не стільки як частина підготовки машини до зими, але як одну з регулярних процедур. Тиск слід перевірити відразу після установки зимової гуми. Потім повторити перевірку через тиждень і далі перевіряти тиск щотижня.

Підготовка акумулятора

Подготовка аккумулятора к зимеАкумулятор — те, без чого машина не може завестися і нормально функціонувати. Ризики в появі збоїв в роботі батареї в зимовий період, як правило, набагато вище, ніж в теплу пору року. Тому, своєчасно підготувати до холодів акумулятор — найважливіше завдання автолюбителя.

Щоб підготувати автомобіль до зими в частині забезпечення стабільної роботи акумулятора, необхідно:

 • перевірити ємність батареї, при необхідності зарядити її;
 • виміряти щільність електроліту, при необхідності — додати дистильованої води (рекомендується робити це, якщо щільність електроліту опускається нижче 1,28 г на куб. сантиметр).

Якщо є сумніви в стабільності роботи батареї (занадто швидко втрачає заряд при вимкненому генераторі або занадто повільно заряджається), то краще замінити її перед настанням холодів.

Заміна олії

Замена масла к зимнему периодуНаступний аспект підготовки машини до зими зачіпає інший ключовий механізм автомобіля — двигун. Його працездатність гарантується за умови застосування відповідного олії.

У зимовий період олія повинна мати в’язкість порядку 10W-5W і відповідати вимогам, які встановлені до експлуатаційних рідин заводом-виробником автомобіля. Він же, як правило, визначає рекомендовані інтервали заміни масла у двигуні — в тому числі і з урахуванням експлуатації машини в зимовий період.

Поміняв масло, потрібно також замінити і масляний фільтр.

Робота з охолодженням

Перегрів двигуна автомобіля можливий навіть у найлютіші морози, і тому важливо, щоб до настання холодів в машині була перевірена на предмет працездатності система охолодження.

Ключовою її експлуатаційний компонент — спеціальна рідина, антифриз. Перед початком зими необхідно переконатися, що:

 • термін експлуатації рідини не закінчився (в залежності від конкретної її марки даний термін може варіюватися від 2 до 5 років — слід уточнювати дані у виробника);
 • рідина відповідає встановленим вимогам щодо густини (важливо, щоб вона знаходилася в інтервалі 1,065-1085 грам на куб. см).

Антифриз, не задовольняє вказаним критеріям, слід замінити. При цьому, перед тим, як залити в систему охолодження нову рідину, її необхідно промити.

Читайте також: «Як вибрати охолоджуючу рідину для авто?»

Інше

Прочие действия для подготовки авто к зимеДо числа інших корисних (скажемо більше — вкрай бажаних) при підготовці машини до зими дій відносяться:

 1. Заміна води в омивачі на «незамерзайку».

При цьому, відразу після затоки «незамерзайку» слід як слід прогнати з експлуатованим механізмів — так, щоб звичайна вода «вытеснилась» назовні. Вкрай бажано використовувати ту рідину, яка рекомендована виробником автомобіля.

 1. Нанесення на ущільнювачі дверей незамерзаючої мастила.

Незважаючи на те, що ймовірність замерзання ущільнювачів, які найчастіше виготовляються з гуми, невелика — вона, тим не менш, є. І якщо така проблема з’являється, то вона вкрай неприємна на практиці. Двері можуть замерзнути настільки, що їх буде просто неможливо відкрити.

Тому, в рамках підготовки автомобіля до зими рекомендується нанести на ущільнювачі спеціальну змазку з силікону (а потім повторювати процедуру приблизно 2 рази на місяць протягом зимового періоду).

 1. Діагностика систем обігріву скла, сидінь, дзеркал.

Дані системи водій може зовсім не використовувати в теплу пору року, але взимку без них складно. Важливо завчасно упевнитися в їх працездатності.

 1. Діагностика системи освітлення.

Російська зима — час з невеликою тривалістю світлового дня, тому виникнення яких-небудь проблем з роботою автомобільних фар у зимовий період неприпустимо. Потрібно заздалегідь перевірити, чи з ними все в порядку.

 1. Установка силіконових щіток на двірники.

Вони характеризуються тим, що вкрай рідко примерзають до скла.

 1. Обробка замків (на дверях, на багажнику) литолом або аналогічної за призначенням рідиною для заміщення вологи (наприклад, речовиною WD-40).

Це дозволить уникнути проблем із замерзанням замків.

 1. Закріплення знака «шипи» на задньому склі автомобіля — у разі встановлення шипованої гуми.

Це юридична вимога, і в разі його невиконання можливий штраф в 500 рублів у відповідності зі ст. 12.5 КоАП РФ.

Leave a Comment

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *