Пару сек - ЗАГРУЖАЕТСЯ

Type to search

Як зняти з обліку викрадену машину і не платити податок?

Share

Как снять с учета угнанную машину и не платить налог?

Розкрадання автомобіля — підстава для припинення обчислення транспортного податку на нього. Але для цього машина повинна бути знята з обліку в ГИБДД і в ФНС. Розглянемо, які дії в рамках взаємодії з різними державними відомствами необхідно провести автовласнику, щоб припинити сплачувати податок за викрадений автомобіль.

Навіщо знімати з обліку викрадений автомобіль?

Викрадений автомобіль необхідно зняти з обліку в ГИБДД і в Податковій в рамках наступних юридичних процедур:

 1. Отримання з ГИБДД довідки про те, що автомобіль знаходиться в угоні.
 2. Напрями (при необхідності) у ФНС відповідної довідки, а також заяви про перерахунок податку.

Таким чином, у загальному випадку передбачається здійснення тільки першої процедури. Друга проводиться, тільки якщо ГИБДД з якихось причин в рамках міжвідомчої взаємодії не передала в ФНС відомостей про викрадення й податківці, як наслідок, нарахували на викрадений автомобіль податок.

Автовласник має право за своєю ініціативою повідомити ФНС про те, що його машина знаходиться в розшуку — відразу надавши туди довідку, видану в ГИБДД. Проте, в цьому випадку ФНС, тим не менш, повинна отримати офіційне підтвердження з ДАІ про викрадення ТЗ. Тільки після цього податківці приймуть рішення про тимчасове припинення оподаткування транспортного засобу громадянина.

Зазначимо, що перша процедура — тобто, оформлення в ДАІ довідки, строго кажучи, не передбачає безпосереднього зняття автомобіля з обліку, а швидше відображає факт «заморозки» його статусу в державних реєстрах: з моменту визнання викраденої машини з нею стане неможливо вчиняти будь-які реєстраційні угоди (наприклад, з перепродажу).

Також офіційне визнання автомобіля викраденим — законна підстава для звільнення його власника від необхідності сплачувати податок на ТЗ.

Як тільки машина буде повернута, ГИБДД оперативно відновить повноцінний її статус. Відповідно — податок повинен буде знову нараховуватися.

Але, так чи інакше, оформлення за автомобілем статусу викраденого все ж часто іменується «зняттям» його з обліку. Розглянемо докладніше, як зняти з обліку машину після викрадення в ГИБДД.

Як зняти викрадену машину з обліку в ГИБДД?

Как снять угнанную машину с учета в ГИБДДДля здійснення даної процедури автовласникові необхідно пред’явити в представництво ГИБДД в своєму муніципалітеті:

 • заяву за встановленою формою;
 • паспорт;
 • реєстраційні документи на автомашину, ПТС (якщо вони збереглися);
 • номера (якщо вони були зняті і залишилися в розпорядженні автовласника).

У відповідь ГИБДД видасть платнику податків довідку про викрадення ТЗ. Протягом 10 днів відомство має поінформувати ФНС про те, що машина знаходиться в угоні, і після цього на неї перестане нараховуватися транспортний податок — до тих пір, поки її не знайдуть.

Податок у загальному випадку перестає нараховуватися з місяця, що йде за тим, в якому машина була викрадена. Якщо місяць вчинення правопорушення не визначено, то в розрахунок береться місяць порушення кримінальної справи у зв’язку з викраденням.

Разом з тим, в силу різних причин інформація з ГИБДД може не дійти до ФНП. У цьому випадку платнику податків необхідно донести її до податківців самостійно, для того, щоб зняти з обліку в податковій свій автомобіль (фактично, зняти з обліку як об’єкт оподаткування).

Як зняти машину з обліку в ФПС?

Для цього автовласникові необхідно:

 1. Прийти у ФНС за місцем проживання з паспортом, документами, що посвідчують право власності на ТЗ, і довідку з ДАІ про те, що машина знаходиться в угоні.
 2. Передати податківцям наявні документи, включаючи довідку, і супроводити їх заявою на перерахування податку.

У відповідній заяві необхідно відобразити:

 1. Те, куди воно передається (тобто, найменування представництва ФНП у муніципалітеті, де проживає автовласник).
 2. Відомості про заявника:
 • ПІБ;
 • адреса проживання;
 • телефон та інші контактні дані.
 1. Найменування документа («Заява про перерахунок транспортного податку внаслідок угону транспортного засобу»).
 2. Суть звернення у ФНС (з посиланням на нормативні акти).

Так, можна написати, що у відповідності з положеннями статті 362 Податкового Кодексу Росії, а також згідно з положеннями Методичних рекомендацій з Наказом № БГ-3-21/177 автовласник просить здійснити перерахунок податку на ТЗ, який належить йому автомобілю по причині знаходження ТЗ в угоні.

Зазначаються:

 1. Дата, починаючи з якої машина вважається викраденій.
 2. Відомості про саму машині:
 • модель;
 • державний реєстраційний номер;
 • рік, у якому виготовлений автомобіль;
 • потужність двигуна машини.

Також можна написати про бажаність напрямки результатів заяви особисто автовласникові — із зазначенням адреси для отримання кореспонденції з ФНС.

Завантажити бланк заяви на перерахунок податку на транспорт у зв’язку зі зняттям з обліку

Можливий варіант із зверненням у ФНС представника автовласника. В цьому випадку потрібно нотаріально оформлена довіреність.

Після розгляду заяви ФНС анулює виставлена вимога про необхідність внесення платежу з податку (або скоректує його суму з урахуванням дати визнання викраденої машини).

Як зняти машину з обліку юрособі?

Є ряд особливостей, що характеризують зняття автомобіля з обліку юридичною особою у випадку викрадення. Справа в тому, що організації зобов’язані обчислювати податок на ТЗ самостійно. Як наслідок, власнику (або іншого управомоченій представнику господарського товариства) потрібно:

 1. Запит в ГИБДД довідку про викрадення.
 2. Виставити в бухгалтерському обліку автомобіль за баланс або зняти його з балансу і на підставі цього не обчислювати і не сплачувати податок на ТЗ.

У випадку претензій з боку ФНП — яка, як і у випадку з автомобілями громадян, отримує відомості з ГИБДД про викрадення автомобіля, фірмі потрібно буде пред’явити податківцям довідку, а також документи бухгалтерського обліку, на підставі яких підприємство тимчасово не виробляло обчислення і сплату податку. Можливі розбіжності з податківцями з приводу дати, виходячи з якої визначається місяць, у якому податок перестає обчислюватися — і в цьому випадку може виникнути необхідність у запиті в ГИБДД додаткових відомостей про порушення справи з приводу викрадення автомобіля.

Leave a Comment

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *