Пару сек - ЗАГРУЖАЕТСЯ

Type to search

Який строк позовної давності з транспортного податку?

Share

Какой срок исковой давности по транспортному налогу?

Строк позовної давності по транспортному податку для фізичних осіб являє собою фіксований часовий проміжок, протягом якого органи ФНС втрачають право стягнення суми державного збору. Однак незважаючи на існування в законодавстві подібних положень, не варто сподіватися на остаточне списання нарахованого внеску за той чи інший період. Тут існує безліч нюансів, про які варто знати кожному автомобілістові.

Існує позовна давність по оплаті податку на транспорт

У широкому сенсі позовна давність являє собою певний проміжок часу, по закінченні якого людина звільняється від необхідності виконання тієї чи іншої обов’язки. Це стосується різних видів відповідальності за ті чи інші проступки, а також можливості захисту своїх прав у суді тими структурами або особами, які вважають, що їх інтереси були зачеплені.

Зокрема, якщо йде мова про податковому правопорушення варто звернутися до параграфу 113 Податкового Кодексу, який пояснює, що громадянин не може бути притягнутий до відповідальності у сфері оподаткування, якщо з моменту його звершення минуло 3 роки. Відлік може починатися або з того дня, коли був зафіксований факт несплати, або з дати, наступної за закінченням розрахункового періоду, протягом якого було здійснене порушення.

Тут йдеться тільки про покарання за невиконання обов’язку. А ось строку давності для виконання останньої як такого немає. Правда для транспортного податку існує виняток.

Оскільки чимало автовласників замислюються над тим, через який час можна не платити транспортний податок, варто уточнити, що закон встановлює трирічну позовну давність у цьому плані. Простіше кажучи, через 3 роки після нарахування збору з людини вже не зможуть зажадати пред’явлену суму.

Цей момент слід пояснити. Для пересічних громадян, розмір податку розраховується в автоматичному режимі, після чого органи ФНС направляють на адресу платника відповідний платіжний документ. Згідно параграфу 363 НК фізичній особі може бути надано повідомлення з сумою внеску, розрахована не більше ніж за 3 останніх податкових періоду. За більш ранні роки громадянин сплачувати податок вже не зобов’язаний.

Це означає, що, якщо людина ігнорував перерахування збору, скажімо, з 2011 року, в 2018 році йому прийде повідомлення з розрахунком боргу тільки за 2015, 2016 та 2017 роки. Проміжок, що передує 2015 року вже не буде прийматися до уваги. Але це в тому випадку, якщо раніше ФПС з якоїсь причини закрила очі на факт несвоєчасної оплати державного внеску за володіння та використання автотранспортного засобу.

Період, відведений на стягнення суми збору

Период отведенный на взыскание суммы сбораЯкщо розглядати термін на примусове стягнення транспортного податку, в рамках якого інспекція може жорстко вимагати сплатити державний збір, тут все трохи інакше. Насамперед, у ФНС виникає таке право тільки в тому разі, якщо платник не погасить суму податку до 1 грудня. Тому якщо існує ймовірність затримок, варто заздалегідь попередити податкову про можливі труднощі. Інакше з цього моменту почне нараховуватися пеня за кожний день несплати.

Стягнення проходить у кілька етапів, кожен з яких володіє визначеними тимчасовими рамками. ФНС діє наступним чином:

  1. Направляє боржнику вимогу погасити податковий внесок. Якщо сума боргу понад 500 рублів, повідомлення повинно бути надіслане протягом 90 днів. Якщо розмір боргу не перевищує визначене значення – термін відправки вимоги складає 1 рік. Зазначені часові терміни вказані в пункті 1, параграф 70 ПК.
  2. Подає на боржника позов у судові органи, якщо такої не погасив заборгованість після отримання платіжного документа. Період для оплати становить 8 днів (пункт 4, стаття 69 НК).

Для направлення позовної заяви в судову інстанцію також існує термін давності. Такий період становить 6 місяців. При цьому відлік строку залежить від ряду моментів.

ФНС зобов’язана направити позов у суд, ґрунтуючись на наступних показниках:

  • по закінченні 8 днів, відведених на оплату боргу, якщо розмір останнього перевищує 3 тис. карбованців;
  • з моменту, коли сума заборгованості за 3 роки після прострочення виконання останньої вимоги про її погашення досягла 3 тис. карбованців;
  • якщо борг за 3 року не перевищив 3 тис. рублів ФНС направляє позов у судові органи через 6 місяців після завершення цих 3-х років.

Незважаючи на досить невеликий термін, відведений для примусового стягнення податку на авто, не варто сильно розраховувати на повне списання боргу. Згідно параграфу 48 Податкового Кодексу, ФНП має право подати позов і після завершення зазначеного періоду, якщо суду буде надана поважна причина, що пояснює, чому заяву не було направлено вчасно.

Податковий Кодекс вказує, що позовна давність щодо стягнення транспортного податку становить всього півроку з моменту надіслання боржникові відповідного сповіщення. До того ж заборгованість може бути нарахована лише за 3 розрахункових періоду, що передують поточному році. Проте покладатися на такі поблажки не варто, тому як обов’язок по оплаті автоподатку вважається однією з основних і в разі необхідності ФНС зможе поновити строк подачі позовної заяви в суд. Особливо, якщо структура пред’явить поважні причини, що викликали прострочення піврічного терміну.

Источник: http://mirmotor.ru/article/read/srok-iskovoj-davnosti-po-transportnomu-nalogu

Leave a Comment

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *