Пару сек - ЗАГРУЖАЕТСЯ

Type to search

Юридичний грамотну відповідь інспектору, який штрафує» за відсутність техогляду

Share

Юридический грамотный ответ инспектору, который "штрафует" за отсутствие техосмотра

Штраф за відсутність техогляду з 1 січня 2018 року становить від 500 до 800 рублів, але в разі повторного порушення покарання серйозніше і досягає 5000 рублів або позбавлення прав на період від одного до трьох місяців. Крім того, наявність діагностичної карти обов’язково для оформлення поліса ОСАЦВ. Без наявності цього документа звертатися до страховика марно.

Загальна інформація

У серпні 2018 року з’явилася інформація про прийдешні зміни, що стосуються технічного огляду автомобілів. Поки наявні задуми залишаються лише на папері, але це не заважає інспекторам ГИБДД звертатися до водіїв з незаконними вимогами, в тому числі за поданням діагностичної карти. Співробітники ДПС пояснюють своє бажання вимогою КоАП РФ (статті 12.1), де обумовлено штраф за відсутність техогляду. Питання в тому, чи може працівник ГИБДД посилатися на цей документ.

За чинними правилами про проходження техогляду замість талона водії отримують діагностичну карту. При цьому в РФ працює закон, що дозволяє власникам машин у віці до трьох років не проходити технічне обслуговування. Періодичність залежить від категорії машини. Після завершення дії діагностичної карти автовласник зобов’язаний її продовжити. В іншому випадку страховик відмовляє у видачі поліса ОСАЦВ.

Авто вагою до 3,5 тонн проходять техогляд через такі часові проміжки:

  1. Для машин у віці 3-7 років — через кожні два роки.
  2. Для ТЗ від 7 років і більше — раз на рік.

Якщо транспорт (вантажівку або автобус) перевозить більше 8 чоловік, він підлягає ТО раз в 6 місяців.

Що говорить закон?

При розгляді питання важливо знати наступні визначення:

  • Техогляд — це комплекс заходів, спрямованих на перевірку технічного стану машини. В процесі ТО перевіряється справність вузлів, а також відповідність елементів чинним нормам законодавства. У 2018 році без діагностичної карти не вдасться оформити ОСАЦВ.
  • Діагностична карта — спеціальна папір, в якій зазначаються результати проходження техогляду. Останні роки в РФ поширена практика, коли водії отримують діагностичну карту без перевірки машини. Сьогодні вживаються всі заходи, щоб уникнути подібної проблеми і виключити можливість оформлення документів без ТО.

Покарання для порушника за керування машиною без діагностичної карти зазначено в Кпап (статті 12.1). У ній передбачено, що за відсутності техогляду водій сплачує штраф розміром 500-800 рублів. Ситуація ускладнюється, якщо автовласник ігнорує вимогу органів ГИБДД і повторно попадається інспектору. У такій ситуації доведеться розлучитися з більшою сумою — 5000 рублів. Альтернативою покарання є позбавлення права керування машиною на період 30-90 днів.

У зазначеній статті прописана відповідальність за відсутність техогляду, але не закріплено право працівника ДПС перевіряти діагностичну карту. На цьому тлі потрібно розібратися, що робити автовласнику, якщо від інспектора надійшло таку вимогу.

Порада досвідченого юриста

Совет опытного юристаУ 2018 році при зупинці водія працівник ДАІ не має права вимагати передачі діагностичної карти при перевірці водійських документів. Якщо автовласник зіткнувся з такою ситуацією, можна посилатися на вимогу відповідного закону. У ньому зазначено, що водієві не обов’язково возити діагностичну карту.

Тут треба врахувати наступні моменти:

  1. Головна папір, на яку можна посилатися ПДР РФ (пункт 2.1.1). У ній вказаний список документів, які має право вимагати працівник ГИБДД. До категорії надаються паперів відносяться водійські права, реєстраційне свідоцтво на машину і страховка ОСАГО. Дані про необхідність пред’явлення діагностичної карти тут немає. Справедливості заради потрібно відзначити, що раніше така норма мала місце, але з часом її прибрали.
  2. Головне доказ проходження техогляду — наявність страховки ОСАЦВ, оформлення якої неможливо без наявності діагностичної карти. Якщо інспектор ДПС вимагає підтвердити факт техогляду, можна сміливо давати поліс обов’язкового страхування.
  3. Не менш важливий документ — Адміністративний регламент, затверджений 10 жовтня 2017-го (пункт 84). Згодом ця папір була затверджена 664-го наказу. В статті вказано повний список причин, що дозволяють зупиняти транспортний засіб. У документі відсутня підстава, пов’язане з перевіркою технічного огляду.

Зазначених положень досить, щоб довести інспектору правоту. При цьому співробітник ДПС обмежується перевіркою поліса ОСАЦВ, адже перед ним грамотний водій, знає закон.

Що чекає попереду?

У серпні 2018 року з’явилася новина про декілька нововведення, що стосуються технічного огляду. Так, планується підвищення штрафу до двох тисяч рублів вже при першому виявленні порушення. При цьому сам процес перевірки транспорту буде посилено. Мова йде про посилення контролю компаній і посилення відповідальності за видачу талону без перевірки машини. Крім того, відсутність ТО будуть фіксувати не тільки інспектора, але і камери на дорогах. На даному етапі такі нововведення тільки в планах, але вже до кінця 2018-го вони з великою ймовірністю будуть реалізовані.

Leave a Comment

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *