Пару сек - ЗАГРУЖАЕТСЯ

Type to search

Знак «В’їзд заборонено» та «Рух заборонено»: в чому їх принципові відмінності?

Share

Знак «Въезд запрещен» и «Движение запрещено»: в чем их принципиальные различия?

Знак «цегла» і круглий знак «Рух заборонено» – забороняють. Вони мають як подібності, так і відмінності по регулюючому дії. Ознайомимося з особливостями застосування кожного з них і визначимо різницю між ними.

Що означає знак «Рух заборонено»?

Відмінності знаків «Рух заборонено» та «В’їзд заборонено» слід шукати в особливостях кожного з них. Перший знак характеризується тим, що забороняє рух транспортних засобів на всій ширині автодороги, на якій він розміщений. Як правило, це прилеглі до дороги території з особливим режимом відвідування на автомобілі — наприклад, території шкіл або лікарень.

Заборона на рух при розглянутому знак не діє у відношенні:

 • громадського транспорту;
 • автомобілів, які управляються громадянами з інвалідністю 1 або 2 групи або ж автомобілів, на яких дані громадяни їдуть в якості пасажирів;
 • автомобілів Пошти Росії;
 • спецтехніки і інших автомобілів, які обслуговують потреби того чи іншого підприємства, до якого примикає дорога, де розташований знак, про який йде мова;
 • машин, які належать громадянам (або використовуються в інтересах таких громадян), що проживають на території, до якої примикає дорога зі знаком.

Водії ТЗ, які не відносяться до громадського транспорту і не використовуються громадянами з інвалідністю, повинні зводити до мінімуму перебування на території дії знака — тобто, в’їжджати на неї як можна пізніше і виїжджати якомога раніше.

Що означає знак «В’їзд заборонено»?

Что означает знак Въезд запрещенРозглянутий знак «цегла», характеризується тим, що забороняє в’їзд транспортних засобів у визначеному напрямку. Тобто, у зворотний бік рух може здійснюватися, якщо інше не випливає з інших знаків, встановлених на дорозі. Під «цеглину» у загальному випадку (знову ж таки, якщо інше не випливає з інших знаків) можуть вільно в’їжджати автотранспортні засоби громадського призначення — автобуси, маршрутки, тролейбуси.

«Цегла» найчастіше ставиться на дорогу в цілях:

 1. позначення автодороги з одностороннім рухом (знак, таким чином, забороняє помилкове зустрічний рух);
 2. позначення смуги, на якій може рухатися тільки громадський транспорт (як ми вже відзначили вище, на нього в загальному випадку дія знака, про який йде мова, не поширюється);
 3. заборони на в’їзд на прилеглу до дороги територію, на якій рух транспортних засобів по дорозі, де стоїть знак, може бути небажаним (наприклад, це може бути та ж територія школи або медустанови).

У випадку з прилеглою територією правила застосування «цегли» особливі: під нього можуть в’їжджати:

 • особи, уповноважені відвідувати дану територію (наприклад, працівники школи або поліклініки);
 • особи, яким необхідно відвідати територію в силу службових обов’язків (наприклад, це може бути інспектор з Міносвіти, який приїхав до школи на перевірку):
 • особи, які проживають або працюють у будівлі, до якого можна проїхати тільки під «цеглою».

У випадку з магістральними «цеглинами» – тими, які ставляться на дорожніх смугах, необхідність проїзду в порушення заборони розглядається інспекторами ДАІ по суті. Якщо порушення було неминучим (наприклад, в силу неможливості проїхати альтернативної дорозі, пошкодженої внаслідок погодних умов), то які-небудь санкції до водія з високою ймовірністю застосовуватися не будуть.

Резюме «Запитання-відповідь»

 1. У чому принципова різниця між «цеглиною» і круглим знаком «Рух заборонено»?

«Цегла» забороняє в’їзд тільки в одному напрямку, інший знак забороняє рух ТЗ у всіх напрямках.

 1. Де можуть встановлюватися знаки?

«Цегла» може ставитися і на магістралях загального користування та на територіях, прилеглих до них. Знак «Рух заборонено» вкрай рідко встановлюється на магістралях, більше — на прилеглих територіях.

 1. Відносно кого заборони по знаках не діють?

По кожному із знаків виключення різні. Але є між ними ряд спільних моментів — наприклад, дозвіл на рух особам, які змушені порушувати заборони по знакам в силу об’єктивних причин. Наприклад — якщо проживають у будинку, до якого можна проїхати тільки під заборонний знак.

Leave a Comment

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *