Пару сек - ЗАГРУЖАЕТСЯ

Type to search

Tags: ,

Авто російської збірки можуть залишитися без імпортних шин і фарби

Share

Перехід на вітчизняні шини в цілому вважають допустимим, але лакофарбову продукцію, що відповідає глобальним вимогам концернів, Росія не виробляє

Мінпромторг розробив поправки до постанови уряду №719, що вимагають поглибити локалізацію продукції автопрому за рахунок використання російської лакофарбової та шинної продукції, з’ясувала газета «Комерсант». Мова йде про використання з 2020 року не менше 30% російських лакофарбових матеріалів (ЛФМ) при фарбуванні легкових автомобілів, не менше 50% — легких комерційних, не менше 70% — вантажних автомобілів, не менше 80% — автобусів і не менше 90% — будь-яких деталей, вузлів шасі і комплектуючих.

Також з 2020 року передбачається зобов’язати автоконцерни використовувати шини, вироблені тільки в країнах ЄАЕС. Нові вимоги, за даними газети, будуть обговорюватися 9 листопада в ході наради в Мінпромторгу під головуванням заступника глави відомства Віктора Євтухова.

Співрозмовники видання на авторинку підозрюють, що нові вимоги пролобіювали хіміки слідами спроби Мінпромторгу внести в той же постанова поправки про обов’язкове використання російського алюмінію.

Перехід на шини виробництва ЄАЕС до 2020 року в теорії можливий, і складності носять чисто технічний характер, але з ЛФМ ситуація інша: необхідні для автопрому технології з урахуванням глобальних вимог концернів в РФ сьогодні відсутні.

За словами гендиректора Inventra (входить у групу Creon) Рафаеля Григоряна, частка імпорту в споживанні ЛКМ для легкового автомобілебудування — близько 70%, комерційного транспорту — 45%.

«У Росії немає цілих класів сировини і пігментів, наприклад, для аліфатичних поліуретанових фарб, які використовуються в основному для фарбування білих автомобілів і є єдиним покриттям, яке не жовтіє під впливом ультрафіолету»,— говорить глава Rupec Андрій Костін. За його оцінкою, попит на такий тип фарби російські виробники не зможуть закрити навіть на 30%, так як немає технології.

Наприклад, в «Хенде Мотор Мануфактурінг Рус» (завод Hyundai в РФ, випускає моделі Solaris, Creta, а також Kia Rio) повідомили, що закуповують імпортні фарби і лаки в BASF і KCC.

Теги:

You Might also Like

Leave a Comment

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *