Пару сек - ЗАГРУЖАЕТСЯ

Type to search

Tags:

Для власників електромобілів придумали нові пільги

Share

Передбачається, що нововведення торкнуться в першу чергу Москви, але в столичній мерії до ініціативи поставилися без ентузіазму

Власники електромобілів в Росії можуть отримати доступ на виділені смуги і безкоштовний проїзд по платних автомагістралях. З такою ідеєю виступили експерти фонду «Сколково» і національної технічної ініціативи «Автонет», пише «Комерсант».

«Зараз в Москві всього близько 200 електромобілів, якщо їх пустити на виділені смуги, то ніякої шкоди для руху автобусів не буде», — говорить керівник проекту транспортної інфраструктури фонду «Сколково» Кирило Жанайдаров.

На його думку, організувати доступ можна за допомогою знаків, що регулюють рух електромобілів, каже він: спеціальні вказівники для них були введені в ПДР в 2017 році.

Керуючий партнер Moscow Tesla Club Ігор Антаров нагадує, що зараз парковка для електромобілів безкоштовна в Москві, крім того, в Московській і Калузької областях для власників таких машин відмінено транспортний податок. «Щоб ринок електромобілів зрушився з мертвої точки, потрібні нові заходи, наприклад, доступ на виділенку. Це дозволить залучити нових потенційних користувачів екологічного транспорту. В Європі електромобілі вже дуже популярні, ми сильно відстаємо», вважає він.

У столичній мерії ідею поки не оцінили. «Ми проти того, щоб будь-які особисті автомобілі були допущені на виділені смуги», — сказали в прес-службі департаменту транспорту Москви. При цьому у відомстві зауважили, що зацікавлені в зрості парку електромобілів.

Зазначимо, що за останніми даними агентства «Автостат», за 9 місяців 2018 року обсяг ринку нових електромобілів в Росії склав 94 одиниці (+42%). При цьому основне зростання ринку припав на старі електрокари. Так, продажі електромобілів з пробігом за 9 місяців нинішнього року в Росії склали 1 560 одиниць, що практично в два рази більше, ніж за січень — вересень 2017 року (693 шт.) і у 17 разів більше первинного ринку.

Теги:

You Might also Like

Leave a Comment

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *