Пару сек - ЗАГРУЖАЕТСЯ

Type to search

ГИБДД не змогла винести 5 млн штрафів за помилки в базі даних

Share

ГИБДД не вдалося винести понад 5 млн. штрафних постанов за порушення правил дорожнього руху в Москві у зв’язку зі збоєм у базі даних, повідомляє «Коммерсантъ» з посиланням на главу Державтоінспекції Михайла Чернікова.

Помилка сталася після некоректного злиття баз даних» у федеральній інформаційній системі (ФІС) ГИБДД Москви, з-за чого програма не змогла виписати більш 5 млн. штрафів за порушення, зафіксованим дорожніми камерами. «То будинок не вказали, то квартиру, то прізвище половинчасто», — зазначив Черніков.

Таким чином, формувала постанови система автоматично відправила всі некоректні документи в «кошик».

Проблема з «загубленими» штрафами існує у багатьох регіонах, однак найбільш гостро ситуація відчувається в Москві, оскільки на столицю припадає до 25-30% всіх постанов до Росії, виписуються дорожніми камерами. У 2016 році в місті було зафіксовано 25,1 млн. порушень, а в 2017 році — 24,6 мільйона. Тобто приблизно одну десяту частину з них за 2 роки оформити не вдалося.

Раніше стало відомо, що листи зі штрафами ДАІ почнуть зберігати на пошті не 30 днів, а всього тиждень. З такою ініціативою виступило Міністерство цифрового розвитку, зв’язку і масових комунікацій. На даний момент відомство вже підготувало наказ, який вже пройшов стадію громадського обговорення.

Якщо через тиждень водій не забере «листи щастя», їх відправлять назад в ГИБДД, а потім штраф набуде чинності. Ініціативу пояснюють необхідністю залучати до відповідальності за порушення тих водіїв, які навмисно не забирали повідомлення, щоб вийти за термін давності адміністративного правопорушення.

Leave a Comment

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *