Пару сек - ЗАГРУЖАЕТСЯ

Type to search

Іспити на права: настають великі зміни (до них є питання)

Share

ДАІ продовжує роботу над проектом оновлених правил здачі іспитів на права, але нарікання до документа залишаються у ДТСААФ, Мінтрансу і автошкіл

Головне нововведення — об’єднаний іспит по водінню замість «міста» і «майданчики». В цілому від цієї ідеї відмовлятися не будуть, але на прохання автошкіл у документ внесуть уточнення, пише «Комерсант». Сьогодні в салоні машини, на якій приймаються іспити, повинні бути встановлені відеокамери та мікрофони. ГИБДД хотіла ввести також «синхронізацію у часі записів» всіх пристроїв «з можливістю одночасного перегляду збереженої інформації на екрані монітора».

Автошколи виступили проти, їм би довелося серйозно витратитися на переобладнання. Також ДАІ хотіла ввести нові вимоги до іспитів на мотоциклі, щоб тест на екстрене гальмування та маневрування проходив зі швидкістю мінімум 50 км/год. Для цього потрібна пряма довжиною щонайменше 100-120 м, підрахували автошколи. Таких майданчиків дуже мало — норматив по швидкості теж, ймовірно, зникне.

З приводу об’єднання іспитів серед учасників ринку як і раніше немає єдиної думки.

«У всьому світі іспити здають в реальних дорожніх умовах,— вважає голова НП «Гільдія автошкіл» Сергій Лобарев. — Нещодавно в Архангельську ми проводили міжнародну конференцію, нас скандинави засміяли, мовляв, 50% часу навчання витрачаєте на те, щоб машина проїхала зі швидкістю 5 км/год на майданчику і зробила «вісімку».

Крім того, передбачалося, що іспит можна буде приймати не тільки на машині ГИБДД або автошколи (як зараз), але і на авто, наданому «іншими юридичними особами, ІП або фізичними особами». За відомостями газети, висока ймовірність, що цей пункт постанови буде виключений.

Відзначається, що тепер ГИБДД належить провести переговори з Мінтрансом: в транспортному відомстві, як і в ДОСААФ, не підтримують об’єднаний іспит для вантажних та автобусних категорій. Після цього документ пройде оцінку регулюючого впливу на Мінекономіки.

Leave a Comment

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *