Пару сек - ЗАГРУЖАЕТСЯ

Type to search

Коментарі ДІБДР про перехід на електронні права

Share

Перехід на цифрові технології при підготовці пакету документів для автомобілістів, включаючи водійське посвідчення і СТС, дозволить більш точно ідентифікувати водіїв і мінімізувати кількість необхідних для перевезення документів, заявив глава ГИБДД Михайло Черніков.

«На даний момент є в розпорядженні Державтоінспекції система дозволяє за допомогою планшету або іншого гаджета перевірити через цифрову базу водійських посвідчень достовірність документа, а також зрозуміти, чи справді саме ця людина його отримав і не позбавлено його права керувати транспортним засобом, — сказав Черніков. — Так, зараз більше половини лишенцев не здають права в ГИБДД і продовжують виїжджати на дороги. Зараз ми ведемо роботу з того, щоб вилучити ці ВУ. Плюс, іноді відбувається так зване «задвоение», коли схожі люди їздять по одному документу і навіть перевозять пасажирів. Нові технології дозволять цього уникнути».

Раніше повідомлялося, що в Росії незабаром можуть почати видавати електронні водійські права. За словами першого заступника начальника ГИБДД Росії Володимира Швецова, водійське посвідчення буде знаходитися в спеціальному мобільному додатку на смартфоні водія. Також очікується поява електронних СТС і страховки.

Зчитувати інформацію поліцейські будуть за допомогою спеціальних приладів. На даний момент точні терміни реалізації цієї пропозиції не відомі.

Крім того, Державтоінспекція представила пластикові водійські права нового формату та свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу. В нові права і СТС вбудували чіп — у нього вшивається інформація, яка дублює ту, що вказана безпосередньо на самих документах. Це зроблено для того, щоб інспектор ГИБДД міг оперативно перевірити достовірність документа.

Leave a Comment

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *