Пару сек - ЗАГРУЖАЕТСЯ

Type to search

Мінфін назвав ефективну міру стримування зростання цін на бензин

Share

Ліцензування експорту палива за умови консенсусу з бізнесом може стати найбільш ефективним засобом стримування подальшого зростання цін на пальне, заявив директор департаменту Мінфіну з питань податкової та митної політики Олексій Сазанів, повідомляє РБК.

В уряді обговорюють можливість введення для НПЗ ліцензії не експорт за умови обов’язкових поставок певних обсягів пального на внутрішній ринок. «Коли експортують тільки виробники, у перекупників немає можливості купувати на внутрішньому ринку і вивозити. Це буде тиснути ціни вниз. В іншому випадку ціна завжди буде йти вгору за експортом. А якщо ми всім, крім виробника, заборонимо це робити, то, природно, стабілізується ціна на внутрішньому ринку», — пояснив Сазанів.

Він зазначив, що обсяги експорту не повинні знизитися. «Необхідні обсяги точно відомі. 35 млн. тонн - весь ринок бензину і 5 млн. тонн - ринок дизельного палива. Якщо встановити зобов’язання поставок на внутрішній ринок на 10-15% більше цього обсягу, то проблем з внутрішнім ринком бути не повинно», — відзначив представник Мінфіну.

Основне питання полягає в юридичній опрацювання ініціативи з компаніями, щоб не накласти на них додаткового навантаження і сверхобязанностей з постачання пального на внутрішній ринок.

Зростання цін на бензин у квітні-травні 2018 року змусив владу знизити акцизи на паливо і відмовитися від планового підвищення з 1 липня. Крім того, Держдума схвалила нові повноваження уряду щодо введення загороджувального експортного мита на світлі нафтопродукти (у тому числі бензин). Влади зможуть скористатися цим при надмірному зростанні цін на заправках. Також таке нововведення зможе ускладнити експорт і підвищить привабливість поставок на внутрішній ринок.

При цьому з 1 січня 2019 року уряд РФ все-таки підвищить акцизи на бензин і дизельне паливо. Акцизи підвищаться на 3,7 тис. руб. і на 2,7 тис. руб. за тонну відповідно.

Leave a Comment

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *