Пару сек - ЗАГРУЖАЕТСЯ

Type to search

МВС посилить покарання за їзду без прав

Share

Незабаром у Росії можуть посилити покарання за їзду без прав, повідомляє ТАСС. Мова йде про порушників не отримували водійського посвідчення. З такою пропозицією виступило МВС РФ, яке вже почало розробку відповідних змін до Кодексу про адміністративні правопорушення (КоАП РФ). Свою ініціативу у МВС пояснили бажанням знизити кількість ДТП в країні.

«Даним законопроектом пропонується встановити підвищену відповідальність за повторне керування транспортним засобом особою, яка не має права керування. Такі зміни дозволять попередити вчинення нових правопорушень даної категорії, а також знизити кількість ДТП та тяжкості їх наслідків», — розповіла офіційний представник МВС РФ Ірина Вовк.

Зараз за керування автомобілем водієм, у якого ніколи не було прав, накладається штраф від 5 тис. до 15 тис. руб. А якщо водія позбавили права керування ТЗ, а він повторно сів за кермо, то його можуть або оштрафувати на 30 тис. руб. або накласти адміністративний арешт на строк до 15 діб, або відправити на обов’язкові роботи на строк від 100 до 200 годин. За передачу керування автомобілем свідомо не має на це права також накладається штраф 30 тис. руб.

За даними ГИБДД, за 2016-2017 роки та перше півріччя 2018 року за неодноразову їзду без прав до відповідальності були притягнуті 82,5 тис. чоловік. З цих порушників 7,5 тис. затримувалися співробітниками Державтоінспекції 5 і більше разів. За цей же період сталося понад 26 тис. дорожньо-транспортних пригод з вини водіїв, які не мають права керування автомобілем.

Leave a Comment

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *