Пару сек - ЗАГРУЖАЕТСЯ

Type to search

Оплата штрафів «без нашої згоди»: вже в 2019 році

Share

Штраф, у тому числі за порушення ПДР, буде списуватися з банківського рахунку в прискореному режимі з можливим повідомленням через сайт держпослуг або по SMS

Процедура спрощеного стягнення штрафів за порушення ПДР на суму до 3 тис. руб., винесених за допомогою камер, буде введена в Росії, швидше за все, в 2019 році. Це закладено в новій редакції закону «Про виконавче провадження», з текстом якого вдалося ознайомитися газеті «Комерсант».

Сьогодні борги по дорожніх штрафів стягуються в загальному порядку: якщо штраф не сплачений протягом 70 днів після винесення постанови, воно направляється Державтоінспекції в ФССП, після чого заводиться виконавче провадження.

Новий документ вводить іншу процедуру, яка буде називатися «виконання виконавчих документів у спрощеному порядку». Займатися їй не будуть судові пристави, а спеціальні «посадові особи» в центральному апараті ФССП.

У разі якщо від ГИБДД в ФССП надходить постанову про неоплачений штраф на суму до 3 тис. руб., який був винесений з застосуванням камери, виконавче провадження порушуватися не буде, при цьому протягом трьох днів буде винесено «повідомлення про приведення виконавчого документа до виконання».

Таким чином, якщо водій не встиг заплатити у відведений термін штраф 500 руб. за перевищення швидкості на 20-40 км/год і справу передадуть приставам, то з рахунку у нього спишуть вже 1,5 тис. руб. Під спрощену форму стягнення також потраплять штрафи за виїзд на виділенку, паркування-під заборонним знаком та ін.

Якщо протягом 20 днів з моменту винесення постанови не виходить стягнути борг (або тільки частково), то буде порушуватися повноцінне виконавче провадження, у рамках якого пристав має право використовувати, наприклад, арешт майна і т. д.

Навантаження на приставів в останні роки сильно зросла, пояснив виданню автор законопроекту депутат Зариф Байгускаров «Ідея в тому, щоб звільнити від рутинної роботи приставів, щоб вони займались виконанням тільки судових рішень, наприклад, щодо стягнення аліментів», — пояснив він.

Відповідаючи на питання, чому в законопроекті для таких випадків залишили виконавський збір, депутат відповів: «У громадянина було 70 днів на добровільну сплату, він цей термін втратив, треба за це нести відповідальність».

Leave a Comment

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *