Пару сек - ЗАГРУЖАЕТСЯ

Type to search

Перехрестя в Росії будуть будувати за новими правилами

Share

Новий ГОСТ вводить заборону на будівництво нерегульованих перехресть, де дороги примикають один до одного під гострим кутом

Передбачається, що документ під назвою «автомобільні Дороги загального користування. Перехрещення та примикання автомобільних доріг. Технічні вимоги» вступить в дію у вересні 2019 року, пише «Комерсант». Новий ГОСТ описує вимоги до нерегульованих перехресть, містить формулу розрахунку довжини можливих заторів на них, а також вводить заборону учасникам руху лівого повороту відразу з двох рядів.

Норми, які сьогодні застосовуються при проектуванні нерегульованих перетинів, розроблені ще в 1980-х роках і вже не відповідають поточним реаліям, говорить доцент кафедри «Вишукування та проектування доріг» МАДІ Олексій Косарів. Передбачається, що з 2019 року при будівництві нових перехресть базовим стане принцип примикання під прямим кутом.

Крім того, буде запроваджено мораторій на проектування нерегульованих перехресть, де повертають наліво відразу два ряди. «Це небезпечно. Водії не повинні відволікатися на автомобілі, які їдуть по сусідству. У цей момент потрібно уважно спостерігати зустрічний рух», — говорить Косарів.

Крім іншого автори нового Госту пропонують формулу розрахунку довжини черги транспортних засобів перед перехрестям, складовими якої, зокрема, є тривалість зеленого сигналу світлофора, рівень завантаження і пропускна здатність смуги.

Після прийняття документа скоротяться ризики скупчення машин, які очікують дозволу повороту направо разом з тими, кому треба їхати прямо. Проектувальники зможуть прорахувати довжину дублера для правого повороту. В сучасних реаліях неможливо на сто відсотків позбутися від пробок, але можна спроектувати перехрестя таким чином, щоб хвіст принаймні не заважав сусіднім транспортним потокамАлексей Косарів
каже доцент кафедри МАДІ

Зазначається, що документ розрахований здебільшого на застосування на заміських дорогах. У межах велика частина перехресть — регульовані, зі світлофорами. Згодом стандарт стане обов’язковим для проектувальників. «Раніше побудовані перехрестя у зв’язку з новим ГОСТом, звичайно, переробляти ніхто не буде спеціально. Але, впевнений, вони будуть модернізуватися поступово, еволюційно, в ході реконструкції»,— вважає Косарів.

Leave a Comment

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *