Пару сек - ЗАГРУЖАЕТСЯ

Type to search

Проїзд в автобусах у години пік запропонували зробити дорожче

Share

У громадському транспорті можуть з’явитися динамічні тарифи, при яких проїзд стане дешевше вдень і дорожче в період максимального навантаження

Пропозицію Мінтрансу про «використання динамічно регульованих тарифів для управління піками пасажиропотоків» буде направлено в уряд в числі заходів щодо розвитку міського транспорту, пише газета «Известия». Експерти відзначають, що в денні години громадський транспорт у містах часто залишається напівпорожнім, і зниження на цей час цін допомогло б змінити ситуацію.

Зараз 70-80% всіх пасажирів користуються громадським транспортом саме в години пік, зазначив експерт Національної експертної ради з навчання і тестування водіїв Олександр Литкін. За його словами, якщо місцеві влади будуть підвищувати тарифи на цей період, щоб уникнути невдоволення городян їм доведеться запропонувати більш комфортні умови, наприклад, більш щільний графік руху автобусів і трамваїв.

Використання динамічних тарифів є світовою практикою, зазначив член ради із взаємодії з інститутами громадянського суспільства при Раді Федерації Євген Корчаго. Така схема оплати проїзду працює, наприклад, у громадському транспорті Лондона. В години пік (з 6:30 до 9:30 і з 16:00 до 19:00 в будні дні) проїзд коштує £8,40 (близько 712 рублів), в інший час — £7 (592 рубля), тобто на 17% дешевше. Якщо перевести це на наші реалії, то, наприклад, у Волгограді при базовій ціні проїзду в 20 рублів денна знижка могла б скласти 3-4 рубля.

Leave a Comment

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *