Пару сек - ЗАГРУЖАЕТСЯ

Type to search

Реформа техогляду: проходження ТО стане дорожче

Share

Оператори техогляду попросили доопрацювати відповідний законопроект і переглянути надмірно низькі, на їх думку, тарифи

Нагадаємо, що в даний час готуються зміни в процедуру проходження технічного огляду автомобілів та видачі діагностичних карт. Зокрема, пропонується ввести адміністративну і кримінальну відповідальність за порушення вимог при проходженні технічних оглядів транспортних засобів.

Згідно з проектом поправок, процедуру доведеться обов’язково фіксувати за допомогою фото — або відеозйомки, а після закінчення — вносити дані про машину в автоматизовану систему. Діагностичні карти при цьому стануть повністю електронними. Штраф за їзду без ТО складе 2 тис. рублів.

На думку учасників ринку, оператори із збільшеним навантаженням не впораються. «При нинішніх тарифах на сучасному обладнанні та з нормальними експертами проводити техогляд неможливо», — вважає віце-президент Уральської асоціації підприємств автомобільного бізнесу Олександр Парфентьєв, який, як пише «Комерсант», виступав напередодні на круглому столі в Держдумі.

Найбільшу стурбованість учасників ринку викликають можливі витрати на обладнання для відеофіксації. Комплекс відеокамер на одну виробничу лінію (їх може бути кілька у оператора) обійдеться приблизно в 30 тис. руб., пояснив представник Мінекономіки Олександр Вдовін.

«Це крапля в морі порівняно з вартістю іншого обладнання, необхідного для операторів», — зробив висновок чиновник. Відео, за його словами, будуть передаватися по спеціальним каналам зв’язку в «хмарне сховище», яке створить МВС. При цьому він зазначив, що відомство готове доопрацювати законопроект з урахуванням побажання професійного співтовариства.

Він, зокрема, запропонував «подумати» про коригування тарифів на ТЕ, зауваживши, що вже є ідеї закріпити нижню цінову планку.

Зараз тарифи на ТЕ встановлюють регіональні влади: в Москві послуга коштує 720 руб. (ціни не змінювалися з 2012 року), в Санкт-Петербурзі — 880 руб., в Новосибірську — 435 руб. Розрахунок цін здійснюється за методикою, затвердженою ще у 2011 році Федеральною службою по тарифах.

Leave a Comment

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *