Пару сек - ЗАГРУЖАЕТСЯ

Type to search

Штрафи за порушення ПДР почнуть списувати з рахунків боржників

Share

Дрібні штрафи ГИБДД почнуть списувати в спрощеному порядку вже найближчим часом, повідомляє «Российская газета» з посиланням на директора Федеральної служби судових приставів Дмитра Арістова. За його словами, це стосується лише штрафів у розмірі до 3 тис. крб. Їх будуть стягувати в електронному режимі без початку виконавчого провадження. На першому етапі на добровільну сплату штрафу відведуть 2 дні.

Займатися стягненням буде центральний апарат відомства в електронному режимі. Передбачається, що повідомлення про штрафи будуть розсилатися через інформаційні системи державних і муніципальних послуг. Одночасно з цим пристав направить запит в банк, щоб з’ясувати, чи є у боржника рахунки і кошти на них. При наявності грошей і відсутності відомостей про сплату штрафу банк спише суму. Також буде введено виконавчий збір — він становить 7% від розміру штрафу, але не менше 1 тис. руб.

«У підсумку після того, як справа потрапить до судовим приставам, водій-штрафник в будь-якому випадку заплатить виконавський збір. Він становить 7 відсотків, але не менше 1 тис. руб. Виходить, за прострочений штраф в 500 руб. доведеться заплатити 1,5 тис.», — пояснив Арістов.

Раніше стало відомо, що в Росії листи зі штрафами ДАІ почнуть зберігати на пошті не 30 днів, а всього тиждень. З такою ініціативою виступило Міністерство цифрового розвитку, зв’язку і масових комунікацій. Якщо через тиждень водій на забере «листи щастя», їх відправлять назад в ГИБДД, а потім штраф набуде чинності. Ініціативу пояснюють необхідністю залучати до відповідальності за порушення тих водіїв, які навмисно не забирали повідомлення, щоб вийти за термін давності адміністративного правопорушення.

Штрафи ГИБДД до 3 тисяч рублів займеться центральний апарат ФССП незалежно від того, в якому місці проживає боржник. Це штрафи до 3 тисяч рублів за адміністративні правопорушення, зафіксовані в автоматичному режимі. Якщо сума штрафів зросте, справу направлять на виконання в той регіон, де проживає водій.

Дмитро Аристов нагадав, що штрафи — це завжди відповідальність самого громадянина. Тому на всяк випадок він повинен сам перевіряти їх наявність на сайті ГИБДД. Можна також встановити додаток ФССП Росії та отримувати інформацію про будь-якому виробництві, яке ведеться в його відношенні. Відмовки типу «не знав, ніхто не повідомив» не приймаються.

Leave a Comment

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *