Пару сек - ЗАГРУЖАЕТСЯ

Type to search

Творець авто зі 133 000-сильним мотором визнаний банкрутом

Share

Надзвуковий автомобіль, що поєднує в собі технології винищувача, боліда Формули-1 і космічного корабля, розробляла англійська фірма Bloodhound SSC

Проект зі створення цієї машини стартував ще дев’ять років тому. Розробники планували побити світовий рекорд швидкості, розігнавшись до 1609 км/ч. В рамках останнього тестового заїзду, який відбувся у минулому році, автомобіль Bloodhound SSC зміг взяти планку в 200 миль на годину або 321 км/ч.

Фото: Bloodhound SSC

Найближчим часом нових пробних заїздів, по всій видимості, не буде. Виробник заявив про фінансові труднощі, з-за яких компанія більше не може виконувати свої фінансові зобов’язання. В даний час для покриття боргів Bloodhound SSC потрібно близько 25 мільйонів фунтів стерлінгів.

Крім того, для пробного заїзду зі швидкістю 600 миль на годину необхідно залучити $6,5 млн, ще $13 млн потрібно, щоб взяти планку в 800 миль на годину, а для рекордної спроби, в ході якої машина повинна розігнатися до 1609 км/год, потрібно не менше $33 млн. Але поки у компанії грошей немає, а тому всі випробування відкладаються до кращих часів.

Нагадаємо, що машина Bloodhound SSC оснащена гібридним ракетним двигуном, реактивним двигуном Rolls-Royce EJ200 від винищувачі Typhoon і 550-сильною бензиновою «вісімкою» Jaguar. Сукупна потужність силової установки становить 133 151 к. с.

За розрахунками інженерів компанії, для розгону до 1609 км/год машині потрібно не більше 55 секунд, після чого закінчиться паливо. Потім послідує не менш складний процес гальмування: спочатку швидкість будуть гасити спеціальні аеродинамічні гальма, потім будуть розкриті два парашута і тільки на швидкості 400 км/год можна буде скористатися звичайними гальмами.

Теги:

You Might also Like

Leave a Comment

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *