Пару сек - ЗАГРУЖАЕТСЯ

Type to search

У березні на дорогах РФ з’являться безпілотники: подробиці

Share

Мінпромторг розмістив на regulation.gov.ru проект постанови уряду РФ «ПРО проведення експерименту щодо дослідної експлуатації на автодорогах загального користування високоавтоматизованих транспортних засобів»

C 1 березня 2019 року по 1 березня 2022 року експеримент пройде на території Москви і Татарстану: по вулицях (їх список не вказується) будуть їздити автомобілі, які не потребують «фізичного впливу з боку водія». При цьому, щоб безпілотне авто допустили на дороги, компанія-власник машини повинна мати статутний капітал не менше 100 млн рублів.

Як відзначає «Комерсант», сама машина буде оснащена системами для «безперервної відеореєстрації дій водія та навколишнього дорожньо-транспортної обстановки», а також кнопкою для активації і деактивації автоматизованої системи водіння», яку водій зможе натиснути, не віддаючи ременів безпеки.

Перелік безпілотних автомобілів (в одному регіоні — не більш 200) і списком які страхують водіїв (стаж не менше трьох років, без позбавлення прав) потрібно подати для розгляду експертами державного наукового центру ФГУП НАМИ. НАМИ, провівши випробування, видасть свідоцтво, що авто відповідає вимогам безпеки.

Потім машину треба буде поставити на облік ГИБДД (з відміткою, що в конструкцію внесені зміни для проведення правового експерименту»). З цього моменту машина має право виїжджати на вулицю, водію необхідний шляховий лист, а всі параметри руху повинні реєструватися та передаватися НАМИ і МВС.

До подачі заявки НАМИ власник машини повинен застрахувати цивільну відповідальність на суму не менше 10 млн рублів. Власник понесе повну відповідальність за ДТП, що сталися з участю належного йому транспортного засобу при проведенні експерименту».

Leave a Comment

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *