Пару сек - ЗАГРУЖАЕТСЯ

Type to search

У Росгвардии пояснили, які будуть зупиняти автомобілі

Share

Мова йде про включення відомства у число органів, уповноважених стежити за безпекою дорожнього руху. Однак цивільний автотранспорт це не торкнеться

Нові повноваження військової автоінспекції Росгвардии стосуються виключно автотранспорту Росгвардии і дозволяють попереджувати, виявляти і припиняти у військах, національній гвардії порушення вимог законодавства Росії про безпеку дорожнього руху, йдеться в повідомленні прес-служби Росгвардии.

Нагадаємо, що напередодні стало відомо про набуття чинності постанови уряду, яке дозволяє військам Росгвардии зупиняти автомобілі. Зазначалося, що предметом перевірок росгвардейцев буде дотримання вимог до зміни конструкції автомототранспортних засобів і причепів до них. Пояснимо, що ця новина була інтерпретована, в тому числі, і так, що співробітники відомства зможуть зупиняти машини звичайних громадян. Але як випливає з повідомлення Росгвардии, все буде трохи інакше.

Необхідно особливо відзначити, що ніяких нових повноважень по відношенню до цивільного автотранспорту Росгвардия не набула, заявляють у відомстві.

«Нові повноваження військової автоінспекції Росгвардии стосуються тільки виключно автотранспорту Росгвардии, тобто відомство має право перевіряти тільки ті машини, які знаходяться на його обліку. Новизна в тому, що тепер повноваження Росгвардии закріплені законодавчо», — сказав у бесіді з «Комерсант FM» офіційний представник Росгвардии Валерій Грибакін.

«В даний час, коли нове відомство — Росгвардия — повністю сформовано, виникла необхідність узаконити самостійність ВАЇ Росгвардии у сфері наглядової діяльності за автотранспортом військ національної гвардії РФ», — зазначають у відомстві.

При цьому, за інформацією голови координаційної ради Московського міжрегіонального профспілки поліції Михайла Пашкіна, співробітники Росгвардии зможуть зупиняти пішоходів або водіїв, але тільки для того, щоб викликати ГИБДД.

«Я розмовляв з працівниками Росгвардии, які у нас перебувають у профспілці. З наступного тижня вже це справа почне застосовуватися таким чином: якщо вони бачать порушення ПДР з боку пішохода і водія, то зупиняють їх, викликають співробітників ГИБДД, щоб вони склали протокол».

Нагадаємо, що співробітники військ національної гвардії можуть тимчасово забороняти або обмежувати рух транспортних засобів і пішоходів на вулицях і дорогах, а також використовувати транспортні засоби, що належать організаціям або громадянам. Проте користуватися цим правом співробітники Росгвардии можуть тільки в разі режимів надзвичайного або воєнного стану, а також при проведенні контртерористичної операції.

Leave a Comment

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *