Пару сек - ЗАГРУЖАЕТСЯ

Type to search

В Росії назріває черговий паливна криза

Share

Оптові ціни на бензин до кінця літа ростуть. За даними Росстату, тільки за вересень вони збільшилися відразу на 10%

З 1 серпня оптові ціни на АІ-92 і АІ-95 зросли на 13,5% і 21%, до 50,3 тис. і 55,4 тис. руб. за тонну відповідно, пише «Комерсант». АЗС великих нафтокомпаній тримають ціни на рівні кінця травня за угодою з урядом, але незалежні трейдери в умовах зростання біржових цін, змушені підвищувати ціни на заправках.

Так, середні роздрібні ціни на бензин і дизпаливо з 1 по 7 жовтня зросли на 0,09% і 0,2%, 43,28 руб. і 44,69 руб. за 1 л. Бензин АІ-92 подорожчав на 2 коп. до 41,4 руб. за 1 л, АІ-95 — на 5 коп., до 44,62 руб. за 1 л. Паливо подорожчало на 33 регіонах. Найбільше зростання було в Іркутську — на 2,2%, Кизилі (Тува) — на 1,3% і Читі — на 0,9%.

Подорожчання палива вже турбує влади в ряді регіонів. Найбільш різко відреагував глава Іркутської області Сергій Левченко, заявивши 17 жовтня, що «ціна збільшилася десь на рубль, а де-то відразу на чотири».

Глава Російського паливного союзу Євгеній Аркуша вважає, що в ситуації з цінами на паливо в Іркутській області немає нічого дивного. Подібні проблеми є і в ряді інших регіонів, зазначає він, через триваючого зростання оптових цін незалежні трейдери змушені підвищувати ціни, а на АЗС великих нафтокомпаній паливо не дорожчає.

Нагадаємо, що різке зростання цін на паливо змусив владу навесні піти на екстрені заходи — знизити акцизи на бензин і дизель і відмовитися від плану підвищити з 1 липня. Уряд також домовився з нафтовими компаніями про «заморожування» цін на пальне та збільшення поставок на внутрішній ринок і пригрозило підвищити експортні мита на нафтопродукти, якщо подорожчання бензину продовжиться.

За оцінкою експертів, новий стрибок цін може спровокувати заплановане на 1 січня 2019 року підвищення акцизів. Передбачається, що по бензину ставки підвищаться на 4,101 тисячі рублів (до 12,314 тисячі) і на 2,876 тисячі дизельного палива (до 8,541 тисячі за тонну). Наступне підвищення акцизів планується з 1 січня 2020 року.

Як водії обирають АЗС: дані опитування

Leave a Comment

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *