Пару сек - ЗАГРУЖАЕТСЯ

Type to search

Випробування безпілотників почнуться в Росії в березні

Share

У Росії в березні 2019 року почнуться масштабні випробування безпілотних автомобілів. Тести пройдуть на дорогах загального користування в Москві і Татарстані, повідомляє «Коммерсантъ» з посиланням на відповідну постанову уряду. Список вулиць, по яких будуть їздити безпілотники, поки ще не затверджений. Випробування триватимуть 3 роки.

Доступ до програми отримають лише компанії зі статутним капіталом 100 млн. крб. Кожну бере участь в експерименті машину треба буде застрахувати на 10 млн. крб. У безпілотному автомобілі під час тестів обов’язково буде присутній водій, який в будь-який момент зможе взяти керування транспортним засобом на себе.

Заявку на участь в тестах необхідно подати в державний науковий центр ФГУП НАМИ. Після необхідних випробувань компанії зможуть отримати свідоцтво про відповідність автомобіля вимогам безпеки.

Сама машина буде оснащена системами для «безперервної відеореєстрації дій водія та навколишнього дорожньо-транспортної обстановки», а також кнопкою для активації і деактивації автономної системи управління. При цьому, натиснути на неї водій повинен зуміти не відстібаючи ременів безпеки. Повну відповідальність за можливе ДТП несе власник машини.

Перші ділянки доріг, по яким дозволять їздити автономним машин на постійній основі, відкриються через 4 роки. В минулому році прем’єр-міністр Росії Дмитро Медведєв заявив про рішення посилити державну підтримку розробників і виробників безпілотних систем управління для наземного транспорту. Крім того, він доручив розробити необхідну інфраструктуру і єдиний список вимог до беспилотникам.

Leave a Comment

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *