Пару сек - ЗАГРУЖАЕТСЯ

Type to search

ЗМІ: нафтовики знайшли спосіб приховано підвищувати ціни на бензин

Share

З червня нафтокомпанії почали активно скорочувати або взагалі скасовувати знижки для корпоративних клієнтів за паливними картками

АЗС, що належать нафтовим компаніям, погіршують цінові умови для корпоративних клієнтів. Про це газеті «Комерсант» розповіли відразу кілька джерел у галузі. За словами співрозмовників, крім скасування знижок за паливними картками компанії можуть ввести якийсь «сервісний збір» за користування паливними картками.

Однією з перших запровадила націнки замість знижок для корпоративних клієнтів за паливними картками «Газпром нафта», запевняють джерела газети. Як випливає з листа гендиректора ТОВ «ЕКА-Процесинг» (підрозділ ЄКА, володіє 90 АЗС в Москві) Євгена Черткова своїм клієнтам, «Газпром нафта» як партнер ЄКА на мережі АЗС змінила фінансові умови по картах із-за нестабільної ситуації на ринку. Чортків, бізнес тепер заплатить за дизпаливо на 5% більше «ціни стели» АЗС, бензин — на 1%.

У великих нефтекомпаниях офіційно газеті не прокоментували ситуацію. Джерело в «Газпромнафта Корпоративні продажі» зазначив, що компанія «здійснила поетапне зміна умов продажу за паливними картками на користь розвитку сервісних пропозицій». Інший співрозмовник газети зазначає, що і «Роснефть» вже скасувала знижки. Ще одне джерело каже, що ЛУКОЙЛ поки не планує прибирати знижки, але підтверджує, що умови по картках стали гірше.

При цьому в апараті віце-прем’єра Дмитра Козака, який в кінці жовтня уклав з нафтовиками угоду про заморожування цін, повідомили, що в уряді немає інформації про клієнтських програмах мереж.

Такий стан справ, як пише газета, вже створює складності для вантажоперевізників і рітейлерів. Джерело у великій компанії продуктового рітейлу заявив, що умови по картах погіршуються з весни, крім зменшення знижок з’явилися витрати на сервіс, введені відсотки за відстрочення платежу. Скорочення або скасування знижок підтвердив радник з розвитку ГК «Ділові лінії» (великий перевізник) Андрій Воленко. Гендиректор транспортної Globaltruck Олександр Єлісєєв сказав, що ряд постачальників, з якими працює компанія, скасували знижки. Роздрібних споживачів це не зачіпає, уточнює він.

Нагадаємо, що зростання цін на бензин в Росії припав на квітень—травень 2018 року. Всього з початку року ціни зросли на 7,7%, обігнавши інфляцію майже в п’ять разів. У травні уряд прийняв екстрені заходи — знизила акцизи на паливо, дало можливість вводити експортні мита на 90% на нафтопродукти, а також запровадило спеціальну надбавку до акцизами.

    Leave a Comment

    Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *