Type to search

Tags:

Ф3: Чжоу здобув перемогу в Хоккенхаймі, Шварцман – другий

Share

Китайський пілот Prema Гуан Ю Джоу, який стартував з поул-позиції в першій гонці фінального етапу сезону європейської Формули 3, здобув перемогу, тоді як лідер особистого заліку Мік Шумахер фінішував 12-м після інциденту на першому колі.

На другу сходинку подіуму піднявся російський гонщик Роберт Шварцман, що дозволило йому достроково завоювати титул у заліку новачків і переміститися на 4-ту сходинку в особистому заліку – причому у нього цілком реальні перспективи завершити чемпіонат на третьому місці.

Мік Шумахер, який стартував з 7-ї позиції, на першому колі вступив у двобій з Маркусом Армстронгом, але в 7-му повороті між їхніми машинами відбувся контакт, в результаті у німця було пошкоджено переднє крило, а його суперник отримав прокол. Обидва повернулися в бокси, але Мік зміг продовжити гонку, тоді як для Маркуса все закінчилося сходом.

Гуан Джоу Ю зберігав лідерство впродовж всієї дистанції, утримавши його і після двох рестартов, і довів гонку до перемоги – це друге подібне досягнення для 19-річного слухача Гоночної академії Ferrari в цьому сезоні. Слідом перетнув лінію фінішу Шварцман, ще в самому початку гонки випередивши Алекса Палоу, а потім успішно відбивши всі атаки естонця Юрі Випса.

«Гонка пройшла досить добре, ми виграли залік новачків, приїхали другими, тому зараз у нас достатньо шансів поборотися за хороші місця в основному чемпіонаті, – прокоментував Роберт. – Проблема в гонці була тільки одна – в мене досить швидко «пішла» резина, і тому Юрі Віпс до кінця гонки під’їхав до мене досить близько. Не знаю, чому це сталося, команда вивчить ситуацію. Плани на решту дві гонки – фінішувати на подіумі і набирати якомога більше очок».

Ден Тиктум, головний суперник Міка Шумахера в боротьбі за титул, посів 5-е місце, при тому що син семиразового чемпіона світу не набрав очок, так що сутичка за головні нагороди чемпіонату загострилася. Правда, поки ще немає рішення стюардів за кількома гонщикам, які вчинили обгони в період, коли на трасі був автомобіль безпеки – в їх числі і Тиктум, і Шумахер. Теоретично, британець ще може позбутися зароблених у першій гонці очок. Але якщо сьогоднішній результат збережеться, Шумахер все одно залишиться лідером особистого заліку з перевагою в 39 очок. В останніх двох гонках належить розіграти ще 50 очок.

Російський гонщик Микита Троїцький, учасник програми SMP Racing, як і Шварцман, сьогодні зайняв 8-е місце; Артем Петров фінішував 13-м