Type to search

Tags:

Формула 3: Мік Шумахер став чемпіоном!

Share

Друга гонка фінального етапу сезону європейської Формули 3 завершилася перемогою естонської гонщика Юрі Випса, але другим фінішував Мік Шумахер, і набраних 18-ти очок було досить, щоб забезпечити чемпіонський титул.

Стартував з поула Віпс зберіг лідерство, але Мік Шумахер, який їхав слідом, відразу кинувся в атаку. Третю позицію займав російський гонщик Роберт Шварцман, проте вже на першому колі його вельми агресивним маневром випередив Ральф Арон, а слідом і Алекс Палоу.

Незабаром на трасі стався інцидент, зіткнулися машини Саші Фенестраза і Джуліана Ханзеса, опинившись на узбіччі, і щоб маршали могли їх евакуювати, виїхав автомобіль безпеки. Після рестарту Шварцман відіграв одну позицію і їхав четвертим. Шумахер продовжував атакувати Випса, але безуспішно.

На сьомому колі Віпс в одному з поворотів насилу втримав машину на трасі, Шумахеру довелося ухилятися, і він опинився на узбіччі. Після цього його темп впав, а Віпс збільшив перевагу. У свою чергу Арон вже наздогнав Міка, який, втім, тепер вже спокійно контролював ситуацію – ймовірно, вирішивши не ризикувати, адже його цілком влаштовувало 2-е місце, тим більше, що його найближчий суперник у боротьбі за титул, Ден Тиктум, їхав тільки 8-м.

Тим часом, Джехан Дарувала почав пресингувати Шварцмана, інтервал між машинами скоротився до мінімуму, а в підсумку індійський гонщик випередив нашого співвітчизника. Роберт намагався контратакувати, але спроби не увінчалися успіхом. Дерувала почав нарощувати відрив, а ось до машини російського гонщика вже підбирався Фабіо Шерер – з боку здавалося, що Шварцману з якихось причин не цілком комфортно за кермом.

На 15-му колі Тиктум випередив Палоу, перемістившись на 7-ю позицію, але далі йому просунутися не вдалося. А ось Шумахер цілком впевнено їхав другим, прекрасно розуміючи, що цього буде достатньо, щоб достроково завоювати чемпіонський титул.

У підсумку Віпс здобув перемогу, але це його досягнення залишилися в тіні, оскільки головною подією суботи стало вшанування Міка Шумахера, чемпіона європейської Формули 3 2018 року!

Роберт Шварцман фінішував п’ятим, залишившись на 4-й позиції в особистому заліку чемпіонату, Микита Троїцький, ще один учасник програми SMP Racing, заробив очко за 10-е місце.

Коли Мік вибрався з кокпіта своєї машини, одними з перших привітали мати, Корінна Шумахер, Сабіне Ким, менеджер семиразового чемпіона, яка тепер займається кар’єрою його сина, а також
Стефано Доменікалі, колишній керівник команди Ferrari.